gminadobra.info

Akcja „Pod biało-czerwoną”

Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do akcji. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w projekcie, należy zebrać w gminie Dobra min. 500 głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi mogą oddawać jej mieszkańcy. 

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Dobra do udziału w głosowaniu. Mieszkańcy naszej gminy słyną z wysokiego zaangażowania społecznego i wzorowej postawy obywatelskiej. Gmina Dobra od wielu lat znajduje się w czołówce gmin o najwyższej frekwencji wyborczej nie tylko w województwie ale i w kraju. W ostatnich wyborach prezydenckich Gmina dobra z wynikiem 77,44% zajęła 5 miejsce wśród 113 gmin województwa zachodniopomorskiego i pierwsze w kategorii gmin od 10 tys. do 40 tys. mieszkańców. To oznacza, że Gmina Dobra wygrała w konkursie „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” zorganizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Prosimy o oddawanie głosów poparcia akcji „Pod biało-czerwoną” https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły