gminadobra.info

Berliński Festival of Lights na rowerach

W dniach 11 – 20 października odbył się w Berlinie już po raz piętnasty Festival of Lights. W czasie trwania tego wydarzenia największe atrakcje Berlina, takie jak chociażby Brama Brandenburska czy Kolumna Zwycięstwa zamieniły się w oryginalne instalacje świetlne.

Z okazji 30. rocznicy upadku muru berlińskiego, tegoroczny festiwal za przewodni temat przyjął hasło WOLNOŚĆ. To wydarzenie zgromadziło setki tysięcy ludzi z całej Europy, w tym także wielu Polaków.

Z tej okazji wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zabrali ponad 120 miłośników turystyki rowerowej do Berlina, aby podczas Festival of Lights na rowerach delektować się pięknem stolicy Niemiec. W nocnym gryfusowym rajdzie wzięli udział przede wszystkim mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale nie zabrakło także zaprzyjaźnionych z Gryfusem klubów ze Śląska.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.