gminadobra.info

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

W pierwszym tygodniu października rozpoczynamy realizację programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Dobra. Do programu mogą przystąpić osoby od 65 roku życia zamieszkałe na terenie naszej gminy.

Przypominamy, iż szczepienia są bezpłatne. Finansowane są z budżetu Gminy Dobra w ramach realizacji Gminnego Programu Zdrowotnego na 2019 r. Realizatorami szczepień są cztery niepubliczne placówki medyczne działające na terenie gminy.

1. Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Górna” w Bezrzeczu, ul. Górna 18 b
2. Centrum Medyczne „ Agmed” Filia w Dobrej, ul. Graniczna 24 a
3. Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Salus” w Dołujach, ul. Daniela 32
4. Centrum Medyczne „Agmed” w Mierzynie, ul. Grafitowa 4

Mieszkańcy gminy niezdeklarowani w w.w. placówkach mogą być zaszczepione po okazaniu zaświadczenia od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia. Ważność zaświadczenia to tylko 24 godziny i tylko w tym czasie pacjent może być poddany szczepieniu. Przypominamy, iż zakażenie wirusem grypy wiąże się ze szczególnym niebezpieczeństwem dla pacjentów z grup ryzyka: dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Grypa może prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia wielonarządowych powikłań. Do najczęstszych z nich należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty profilaktyki zdrowotnej.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama