gminadobra.info

Bieg z Jajkiem – nasza wielkanocna tradycja

WIELKA SOBOTA – przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia. W kościele rzymskokatolickim jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa.  Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarm na stół wielkanocny. Większość z nas udaje się do kościoła, ale są też ,,zapaleńcy” biegania.

Nawet w Wielką Sobotę ekipa BiegamBoLubię Police prowadzi zajęcia! Są jednak one nietypowe..

Większość z nas tego dnia biegnie do kośioła,aby poświęcić swój pokarm, jednak My spotykamy się na stadionie OsiR Police w każdą Wielką Sobotę roku o 9:00 odbywają się zajęcia BiegamBoLubię, gdzie wszyscy mieszkańcy z powiatu polickiego mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach biegowych. Podczas treningu przeprowadzony zostaje dodatkowo bieg na dystansie 400m z jajkiem na łyżeczce. Uczestnicy zajęć do pokonania mają jedno okrążenie wokół stadionu – dystans 400m. Warunkiem jest jednak dobiegnięcie do mety z jajkiem na łyżeczce !

Walka trwa do samego końca i to właśnie na ostatnich 100m upada najwięcej jajek..

Kilkuletnia już tradycja stała się naszym miejscem, gdzie wspólnie składamy sobie życzenia,biegamy, a później z korzykami udajemy się do kośioła – wspomina Zbigniew Pokrzywiński

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Polic i okolic do wspólnego świątecznego biegania i wzięciu udziału w niezwykłym biegu z jajkiem.

Do zobaczenia!

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama