gminadobra.info

Czy Police stracą dotacje?

Rafał Mucha interweniuje w sprawie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej. Poseł spotkał się z dziennikarzami przed gmachem Urzędu Miejskiego w Policach. Reagując na zgłoszenia mieszkańców Polic i pracowników zakładów chemicznych skierował pismo do burmistrza Polic w sprawie przedłużającego się wyłączenia z ruchu wiaduktu w ciągu ulicy Kuźnickiej.

Mając na uwadze sygnały docierające do mnie ze strony w mieszkańców oraz pracowników zakładów chemicznych postanowiłem interweniować w sprawie braku postępów w pracach remontowych wiaduktu. Wiadukt ma strategiczne znaczenie dla funkcjonowania podmiotów gospodarczych w Policach. Jest istotny również dla projektu „Polimery Police”, gdyż stanowi fragment najkrótszej z dwóch dróg dojazdowych łączących port z miejscem, w którym prowadzona będzie inwestycja. Pragnę poznać konkretną odpowiedź na pytanie: „Kiedy pojedziemy wyremontowanym wiaduktem?”

Poseł wyraził również obawę, że w związku z opóźnieniami w zakresie przebudowy istnieje poważne ryzyko utraty dofinansowania pozyskanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa zachodniopomorskiego oraz od podmiotów gospodarczych z Grupy Azoty, tj.: PDH Polska S.A. oraz Kemipol sp. z o.o..

Przedłużające się prace powodują całkowite wyłączenie z ruchu drogi kluczowej dla podmiotów współfinansujących przebudowę. Czy gmina, która jest inwestorem ma plan na wypadek sytuacji, w której wycofują się one z finansowania remontu? Działając na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zwracam się z wnioskiem o udzielenie precyzyjnej odpowiedzi i zapewniam, że będę pilnował tej sprawy – poinformował poseł.

Wiadukt został zamknięty 11 stycznia 2018 roku. Pierwotnie termin oddania do użytku wyznaczono na połowę sierpnia 2018 roku. Od tego czasu był on wielokrotnie przekładany. Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi utrudnienie dla dostawców i odbiorców zakładów chemicznych oraz licznych spółek zlokalizowanych na tym terenie.

(g)

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama