gminadobra.info

Dobra Piątka

W sobotni poranek 27 kwietnia dało się wyczuć wielkie poruszenie w okolicach orlika przy Szkole Podstawowej w Dobrej. Duzi i mali, z kijkami lub bez, w sportowych strojach i dziarskimi minami maszerowali w kierunku biura zawodów, aby potwierdzić swój udział w biegu Dobra Piątka. Chęć sprawdzenia się wyraziło 355 osób, ale jak dowiedziałam się od Marty Pokrzywińskiej ze Stowarzyszenia BiegamBoLubie Team Police głównego organizatora imprezy, ostatni pakiet startowy wydano z numerem 399.

Na godzinę 9:00 był zaplanowany bieg dla dzieci, a na godz. 11 bieg główny oraz Nordic Walking. Każdy z biorących udział otrzymał okolicznościową koszulkę i chip pomiarowy. Przed startem przeprowadzono rozgrzewkę, którą poprowadziła Adriana Derkowska, instruktorka Zumby. Wystrzał z pistoletu oddała Wójt Gminy Dobra, Teresa Dera i – ruszyli biegacze, a za nimi kolumna z kijkami. Klasyfikacja odbywała się w kilku kategoriach: Generalnej, Wiekowej, Mieszkańców Powiatu Police, Rodzinnej oraz Drużynowej. Dodatkowo w każdej z nich osobno punktowano kobiety i mężczyzn.

Najlepszy w kategorii open mężczyzn okazał się Damian Sitarz ze Strzelna z czasem 16:26.20, który wyprzedził Rafała Wilka z Dobrej (16:47.10) oraz Kamila Ruska ze Szczecina (16:56.05). W kategorii kobiet open wygrała Maja Dudzińska z Dobrej osiągając wynik 19:24.70, druga była Magdalena Samotyja z Nowej Soli z czasem 19:40.95, a trzecia Magdalena Cieniuch ze Szczecina (20:58.95) . W zawodach nordic walking w kategorii kobiet wygrała Małgorzata Szymska ze Szczecina z czasem 32:47.55, która wyprzedziła Karolinę Lipińską, również szczeciniankę (34:03.25) . Na podium stanęła także Kasia Paliwoda z Mierzyna z czasem 34:20.35. W kategorii mężczyzn wygrał Grzegorz Nakonieczny ze Szczecina (30:28.75) , który wyprzedził Karola Lipińskiego (30:54.35) oraz Artura Zdanuka z Przęsocina (30:58.55). 

Medale wszystkim sportowcom wręczała pani wójt wraz z Norbertem Obryckim, posłem PO i dr Pawłem Saramakiem, dentystą z Gabinetów Dentystycznych Magnolia w Policach, jednego ze sponsorów imprezy. 

Zdobywcy miejsc 1, 2 i 3 w klasyfikacji generalnej otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, natomiast w klasyfikacji wiekowej – statuetki. Po wysiłku na uczestników czekał poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla, sałatki owocowej oraz napojów zimnych i gorących. Po „poważnych” zawodach przyszedł czas również na te organizowane z przymrużeniem oka, czyli Bieg w Klapkach na 100 metrów i Konkurs w Jedzeniu Bananów na czas. Przy obu konkurencjach było dużo śmiechu. Podczas Dobrej Piątki temat bananów przewijał się cały czas, ponieważ tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem banana: były więc banany do jedzenia, oryginalne, bananowe medale, śpiewano hymn imprezy – oczywiście „Bananowy song” , a „banany” (czyli uśmiechy) nie schodziły z ust wszystkich uczestników. Na koniec rozlosowano jeszcze atrakcyjne nagrody i kilkoro sportowców opuściło teren orlika bogatszych o bony do Decathlonu oraz akcesoria AGD. 

Zawody Anno Domini 2019 były pierwszymi zorganizowanymi w gminie Dobra przez stowarzyszenie z Polic, ale BiegamBoLubię już od 7 lat, każdego roku urządza Bieg Mikołajkowy w Policach, który cieszy się wielką popularnością. Być może pamiętają Państwo również ostatni Bieg Niepodległościowy w Stolcu? Ze jego sukcesem także stoją policzanie. 

Celem imprezy, według regulaminu, była popularyzacja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, a także promocja Gminy Dobra, Powiatu Polickiego, sponsorów i partnerów. Obserwując uczestników i osoby towarzyszące jestem przekonana, że udało się go w pełni zrealizować. Dobra Piątka to dobra inicjatywa, w imieniu organizatorów zapraszam w przyszłym roku!

Wyniki wszystkich kategorii (PDF).

Zostaw komentarz

Monika Kołacz - Kolasa

Monika Kołacz - Kolasa

Z wykształcenia historyk sztuki i filolog włoski. Pasjonatka dziejów Pomorza Zachodniego oraz książek Joanny Bator. Relaksuje się jazdą na rowerze i spacerami nad morzem. Mieszka w Bezrzeczu. Mama Uli i Anieli.

Reklama