gminadobra.info

Dofinansowanie na drogi lokalne w powiecie polickim

Umowy na dofinansowanie w wysokości blisko 11,4 mln z Funduszu Dróg Samorządowych zł przebudowy dróg lokalnych w powiecie polickim podpisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. W uroczystości uczestniczyli poseł Leszek Dobrzyński, starosta policki Andrzej Bednarek, wójt gminy Dobra Teresa Dera i radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt.

Rząd istotnie zwiększył zaangażowanie środków publicznych we wsparcie samorządów przy remontach dróg – podkreślił wojewoda Tomasz Hinc – Dofinansowanie rządowe może sięgać aż do 80 proc. inwestycji. Nowością jest też to, że program ma charakter wieloletni. Samorządy mogą się więc ubiegać o dofinansowanie nie tylko na mniejsze remonty, ale i na wieloletnie, duże inwestycje.

Podpisane umowy obejmują:

Rozbudowę drogi powiatowej Nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno-Mierzyn. Dofinansowanie dla powiatu polickiego z FDS wynosi 6,8 mln zł, wartość inwestycji: 11,3 mln zł.

Rozbudowę drogi powiatowej nr 3933Z (ul. Cisowa) i 3934Z (ul. Nadbrzeżna) w Policach.

Dofinansowanie z FDS dla powiatu polickiego wynosi 3,3 mln zł; wartość inwestycji: 5,5 mln zł.

Przebudowę ulicy Spółdzielców (droga gminna nr 190228Z) w Gminie Dobra.

Dofinansowanie z FDS dla gminy Dobra wynosi 1 mln 279 tys. zł; wartość inwestycji: 2 mln 558 tys. zł.

Łączna wartość dofinansowania w ramach podpisywanych umów to blisko 11,4 mln zł.

Dofinansowanie w powiecie polickim na budowę nowej drogi gminnej w Ustowie łączącej drogę krajową nr 13 z ul. Floriana Krygiera w Szczecinie uzyskała też gmina Kołbaskowo. Przedstawicieli gminy nie było na dzisiejszym podpisaniu umów.

Mam nadzieję, że gmina podpisze że do końca września umowę, która gwarantuje jej rządowe dofinansowanie w wysokości 3,9 mln zł na bardzo ważną dla mieszkańców inwestycję – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Wszystkie gminy i powiaty, które aplikowały do programu w tegorocznej edycji, otrzymały dofinansowanie. Samorządy na Pomorzu Zachodnim łącznie otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.

(ges)

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły