gminadobra.info

Emocje i nerwy na Bandurskiego

Mierzynianka wywalczyła remis w wyjazdowym meczu ze Stalą Szczecin rozgrywanym na stadionie przy ul. Bandurskiego. Punkt bardzo cenny, bo zdobyty na trudnym terenie, jednak trudno ukryć spory niedosyt. Nasza drużyna prowadziła bowiem do przerwy 2:0!

Po zmianie stron Stal dążyła do odrobienia strat. W 65 minucie strzeliła kontaktową bramkę kontaktową w 65 minucie. 10 minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania po kontrowersyjnym rzucie karnym i czerwonej kartce dla bramkarza (w bramce stanął napastnik Dastin Kosior). Mierzynianka kończyła mecz w dziewiątkę, bowiem w 79 minucie Kaczorowski otrzymał czerwoną kartkę. W takich okolicznościach zdobyty punkt należy bardzo szanować… Po meczu piłkarze Mierzynianki mieli uzasadnione pretensje dla arbitra.

W sobotę, o godzinie 13, w kolejnym meczu, Mierzynianka podejmuje Gavię Choszczno. Mecz rozegrany zostanie na boisku przy ul Tenisowej.

Stal – Mierzynianka 2:2 (0:2)

Bramki: Wiśniewski 65, Cydzik 75 – Kutyło 30, Pajkowski 38.

Mierzynianka: Konopka (30 Gajdemski) – Lange, Szafrański, M. Jęśko (66 Kosior), Kaczorowski, Kutyło, Olechowski (90+4 Welcz), Pajkowski (61 Burnejko), Włodarski, Zima

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Flota – Zorza 3:0, Sokół – Dąb 2:2, Ogniwo – Osadnik 1:2, Iskra – Piast 1:1, Gavia – Jeziorak 1:8, Odra – Iskierka 3:3, Światowid – Biali 2:2.

Tylko jeden punkt

Jeden punkt – oto wyjazdowy dorobek obu naszych drużyn w ostatniej kolejce. Cieszy punkt zdobyty przez Ehrle, które zremisowało z Wybrzeżem. Porażka KP Przecław z Wichrem była natomiast niejako wkalkulowana. Zespół z Brojc jest liderem i był murowanym faworytem. KP dzielnie jednak walczyło, przez ponad pół godziny utrzymywał się remis.

Wybrzeże – Ehrle 1:1 (1:1)

Bramki: Girczyc 11 – Andruszczak 2

Ehrle: Jurek – Stefanowicz, Mendak Bisewski, Pachuta, Kujawa (80 Zając), Kondraciuk, Andruszczak, Sobczak, Pauter, Matysiak.

Wicher – KP Przecław 5:1 (2:1)

Bramki: Wiśniewski 18, Bińkowski 38, Szustek 69, 90, Socha 75 – Oskroba 21

KP Przecław: K. Zieliński – Gola (73 Mazur), Szymecki, K. Zieliński, Bocian, Oskroba, Budnicki, Ratajczyk (46 Wyroślak), Jakubczak, Raczak, Wójtowicz

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Arkonia – Orzeł 2:2, Sparta – Polonia 0:2, Mewa – Jantar 2:0, , Dąb – OKS 1:6, Pomorzanin – Błękitni 2:3, Fala – Masovia 2:2.

Chemik blisko dwucyfrówki

Policzanie grają w kratkę. W poprzedniej kolejce sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Iną Goleniów 0:1. W sobotę, również na boisku przy ul. Siedleckiej, rozgromili Morzycko Moryń.

III liga

Zwycięskie wyjazdy

Świt Skolwin wygrał na wyjeździe 2:1 z Radunią Stężyca, a Pogoń II Szczecin zdobyła komplet punktów w Starogardzie Gdańskim.

Świt rozegrał pierwszy mecz po zmianie trenera Wojciecha Polakowskiego na Mariusza Pikułę. Widać nowa miotła dobrze zamiata. Wygrana 2:1 z Radunią Stężyca, dzięki bramkom Kacpra Wojdaka i Adama Nagórskiego to najbardziej wartościowy wynik skolwinian w sezonie.

Coraz lepiej wiedzie się również rezerwom Pogoni Szczecin pod wodzą Pawła Crettiego. Po remisie 2:2 z Mieszkiem Gniezno zwyciężyły 1:0 z KP Starogard Gdański. Liderem jego ofensywy w obu spotkaniach był Adrian Benedyczak, który rozstrzygnął pojedynek strzałem w 14. minucie..

Radunia Stężyca – Świt Skolwin 1:2 (1:1)

Bramki: Żylski (35) – Wojdak (43), Nagórski (84-karny)

KP Starogard Gdański – Pogoń II Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Benedyczak (14)

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Sokół – Gwardia 3:1, Bałtyk K. – Górnik 0:2, Bałtyk G, – Wierzyca 1:1, KKS 1925 – Polonia 2:1, Mieszko – Chemik 0:1, Lech II – Jarota 4:0, Kotwica Kołobrzeg – Wda Świecie 3:0 (walkower)