gminadobra.info

Festiwal OKOlice Literatury

Już 20-22 września 2019 w Szczecinie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu OKOlice Literatury pod hasłem: Transformacja. Temat tej odsłony poświęcony będzie 30. rocznicy wydarzeń 1989 r. i transformacji ustrojowej w Polsce. W ramach festiwalu odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, panel dyskusyjny, pokazy filmów dokumentalnych, spotkania dla dzieci oraz spacery miejskie. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Niektóre z nich będą tłumaczone na język migowy.

OKOlice Literatury to festiwal literatury non-fiction, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie. Czytelnicy bardzo chętnie sięgają po literaturę non-fiction. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że zazwyczaj jest to tematyka bliska każdemu z nas, ale często pokazywana z innej, nieznanej nam perspektywy. Z drugiej strony często przedstawia rzeczywistość, która jest nam obca, bo mimo, że dzieje się tu i teraz, to dzieje się bardzo daleko od nas; a czasem taką, która dzieje się nie tak daleko, ale nadal z różnych względów jest nam nieznana.

Niezależnie od powodów, dla których sięgamy po literaturę non-fiction, zajmuje ona obecnie ważne miejsce na naszych prywatnych i bibliotecznych półkach. Dlatego warto o niej posłuchać i o niej rozmawiać. Przy tym zależy nam, aby Szczecin wpisał się na stałe w mapę festiwalową Polski.

Program festiwalu OKOlice Literatury: Transformacja

20 września 2019 (piątek)

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

16.00 Spacer „Szczeciński przełom i rok 1989” (prowadzenie: Przemysław Głowa) zbiórka: Pl. Solidarności

SPOTKANIE AUTORSKIE

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

18.00 Dorota Karaś i Marek Sterlingow o Annie Walentynowicz (prowadzenie: Katarzyna Rembacka) – spotkanie tłumaczone na język migowy

21 września 2019 (sobota)

DLA DZIECI
Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)

10.00 Warsztaty „Papierowa rewolucja” (prowadzenie: Mateusz Lipko)

12.00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem „Rok 1989”

WARSZTATY

Filia biblioteczna nr 38 (ul. 26 Kwietnia 1)

10.00 Zapisać OKOlicę. Warsztaty pisarskie (prowadzenie: Marcin Kącki)

SPOTKANIA AUTORSKIE
ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

12.00 Joanna Solska (prowadzenie: Anna Godzińska)

14.00 Olga Drenda (prowadzenie: Michał Radomił Wiśniewski) – spotkanie tłumaczone na język migowy

16.00 Marcin Kącki (prowadzenie: Agata Rokicka) – spotkanie tłumaczone na język migowy

18.00 Remigiusz Grzela i Małgorzata Purzyńska o Teresie Torańskiej (prowadzenie: Bernadetta Darska)

22 września 2019 (niedziela)

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

11.00 Spacer „Szczecin śladami PRL” (prowadzenie: Justyna Machnik) zbiórka: Pl. Szarych Szeregów obok pomnika J. Piłsudskiego

POKAZ FILMÓW

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

12.00 „Film o wolnej Polsce” reż. Ireneusz Engler

13.30 „Miasto bez Boga” reż. Jacek Petrycki

Dyskusję po filmach poprowadzi Eryk Krasucki

SPOTKANIE AUTORSKIE

15.00 Piotr Lipiński i Michał Matys (prowadzenie: Eryk Krasucki)

WSTĘP WOLNY

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama

Proponowane artykuły