gminadobra.info

Festiwal Róż w Dobrej

W niedzielę, 16 czerwca w Dobrej odbyła się siódma edycja Festiwalu Róż. Kwiatowe święto to hołd oddany Elizabeth von Arnim, która niedaleko od Dobrej mieszkała i tworzyła. Festiwal zgromadził wielu miłośników róż jak i twórczości von Armin nie tylko z Dobrej ale i okolic jak również z Niemiec. Mimo, że w tym samym czasie odbywały się Dni Morza w Szczecinie, wielu szczecinian wolało spędzić dzień wśród róż w Dobrej

Organizatorzy przygotowali moc różnorodnych atrakcji. Królowały stroje z przełomu XIX i XX wieku. Impreza rozpoczęła się od wielobarwnego Korowodu Królowej Kwiatów, który poprowadził mieszkańców pod scenę. Wszystkich przybyłych powitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

– Cieszy, że z roku na rok przybywa osób chętnych współpracy podczas Festiwalu – mówi Izabela Dryjańska, koordynatorka imprezy.

Po powitaniu rozpoczęły się kiermasze, warsztaty florystyczne, wystawy ogrodnicze i malarskie. Można było stworzyć wianki lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z przebranymi uczestnikami festynu, zakupić sadzonki róż i pamiątki. Przygotowano ogromny i przepyszny tort festiwalowy. Na scenie odbywały się występy dzieci ze szkół działających na terenie gminy Dobra i koncerty. Wystąpili m.in. Przemysław Radziszewski i duet Liquid Melody. Zgodnie z tradycją podczas festiwalu wybrano nową Królową Róż i Różaną Królewnę.

To była kolejna, bardzo udana edycja festiwalu, który co roku odbywa się w gminie Dobra. W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców gminy Dobra, Szczecina, a także sąsiadów z Niemiec. Parkingi były pełne samochodów. Wielkie brawa do organizatorów, którzy kosztem olbrzymiej pracy przygotowali wspaniałą imprezę.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama