gminadobra.info

Jedno dziecko – jedno drzewo

Nadleśnictwo Trzebież we współpracy z Gminą Dobra zachęcają wszystkich rodziców dzieci urodzonych od stycznia do końca sierpnia 2019 r., do wzięcia udziału w akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”. W jej ramach, na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, odbędzie się uroczyste sadzenie drzew, upamiętniających narodziny każdego z dzieci. Na drzewach pojawią się pamiątkowe tabliczki z imionami małych mieszkańców Gminy.

Uroczystego posadzenia drzew gatunku lipa drobnolistna i dąb szypułkowy dokonać będą mogli sami rodzice – przy pomocy pracowników Nadleśnictwa Trzebież. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 26 października 2019 r., na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, przy ul. Zwierzynieckiej 1. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11:00.

Aby wziąć udział w akcji, rodzice dzieci powinni w terminie do 7 października 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy Dobra lub Nadleśnictwa Trzebież złożyć specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy. Wypełnione i podpisane zgłoszenia można również przesłać na adres mailowy: trzebież@szczecin.lasy.gov.pl.

Głównym celem Akcji jest stworzenie możliwości posadzenia drzew przez rodziców chcących upamiętnić narodziny swoich dzieci urodzonych w 2019 roku, w roku w którym Lasy Państwowe obchodzą jubileusz 95-lecia istnienia

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama