gminadobra.info

Karol Bedorf honorowym gościem Sesji Rady Gminy Dobra

Sportowym akcentem rozpoczęła się Sesja Rady Gminy Dobra. Podczas spotkania z samorzadowcami Karol Bedorf opowiadał o swojej karierze i o ostatniej walce z Mariuszem Pudzianowskim, po której jest ponowna szansa na tytuł.

– Jeżeli chodzi o walki będę chciał jak najszybciej doprowadzić do walki po pas wagi ciężkiej, nie chciałbym aby walka była przekładana na drugą połowę roku.
Karol Bedorf

Karol Bedorf mieszkaniec gminy Dobra do niedawna był jeszcze mistrzem „Mieszanych sztuk walk – KSW”. Swój tytuł stracił w grudniu 2016, na KSW 37, przegrywając z Brazylijczykiem Fernando Rodriguesem Jr. przez TKO w 2. Jednak kibice nie tracą nadziei po wygranej w czerwcu walce z Mariusza Pudzianowskim podczas gali KSW 44 w trójmiejskiej Ergo Arenie Karol Bedorf (35 lat) udowodnił, kto zasługuje na pojedynek o mistrzowski pas polskiej organizacji w wadze ciężkiej (120 kg). Były czempion KSW zyskał status pretendenta po tym, jak w sobotę zdemolował Mariusza Pudzianowskiego (41 lat) w niespełna dwie minuty. Był to pojedynek, na który polscy fani MMA czekali już od 2015 roku teraz jest jasne jest ponowna szansa na tytuł.

Kariera sportowa

Karol Bedorf jest utytułowanym grapplerem, specjalizującym się w brazylijskim jiu-jitsu (BJJ), które trenuje w szczecińskim klubie Berserker’s Team. W 2006 roku został mistrzem Polski w BJJ oraz wicemistrzem kraju w submission fightingu. Trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Europy BJJ w kategorii najcięższej. Miączynianin zadebiutował w mieszanych sztuk walki na KSW 8, 10 listopada 2007 roku. W pierwszej walce pokonał zwycięzcę KSW 5, Francisa Carmonta przez jednogłośną decyzje po 2 rundach i dogrywce, a w następnej walce przegrał przez poddanie ze zwycięzcą tego turnieju Aleksiejem Olejnikiem. Do walki o pas doszło kilka lat później 28 września 2013 roku, rywalem Bedorfa był mistrz olimpijski z Atlanty w judo Paweł Nastula. Bedorf zwyciężył przed czasem (TKO – niezdolność do kontynuowania walki) w 2. rundzie i zdobył inauguracyjne mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej, które stracił dopiero w grudniu 2016 roku. Po 18 miesięcznej przerwie powrócił na ring pokonując groźnego rywala Mariusza Pudzianowskiego w niespełna dwie minuty.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.