gminadobra.info

Kolejna zmiana organizacja ruchu w Wołczkowie na ul. Lipowej

Od wtorku, 10 marca br. planowane jest wykonanie nakładki asfaltowej na prawej (z kierunku Głębokie) części odcinka (od cmentarza do nowego ronda) ul. Lipowej w Wołczkowie. W związku z tym zostanie wprowadzony na całym tym odcinku ruch wahadłowy.

Następnie od dnia 11.03.2020r. do 20.03.2020r. będą prowadzone prace związane z przygotowaniem podbudowy, wbudowaniem krawężników i ułożenia masy asfaltowej na lewej części tego odcinka drogi. Wówczas ruch wahadłowy będzie się odbywał po pasie z ułożoną masą asfaltową. W związku ze znacznymi utrudnieniami w ruchu uprasza się kierowców o odpowiednie dostosowanie czasu wyjazdu, stosowanie się do sygnalizacji sterującej ruchem oraz wybieranie alternatywnych dróg przejazdu. Z analizy funkcjonowania czasowej organizacji ruchu wynika, że bardzo częstymi przypadkami jest wjeżdżanie samochodów na czerwonym świetle. Takie postępowanie kierowców skutkuje blokowaniem przejazdu pojazdów w przeciwnym kierunku ruchu i w rezultacie prowadzi do zwiększania się korków w obu kierunkach jazdy a niejednokrotnie do blokowania przejazdu.

Jednocześnie ponownie przypominamy o alternatywnych możliwościach ominięcia, przez samochody osobowe, rejon prowadzonych prac korzystając z objazdów w kierunkach Wołczkowo-Bezrzecze:

– od strony Bezrzecza od ulicy Górnej poprzez ulicę Szkolną i ulicę Zielona w Redlicy do ulicy Szczecińskiej w Dobrej.

– od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową, Siewną, Piaskową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej.

– od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.