gminadobra.info

Marszałek nagradza. Dobra, Dołuje wśród nagrodzonych

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnięty. W gronie zwycięskich samorządów znalazło się miasto Szczecinek docenione za przepiękny pomost na jeziorze Trzesiecko oraz wspólne przedsięwzięcie zrealizowane w gminie Dobra „Dom Kota”. Komisja konkursowa wyróżniła też inwestycję w Siadle Dolnym i „Ptasi Zakątek” w Dołujach.

Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.

W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Dobra, Międzyzdroje, Połczyn–Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała w lipcu br. pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.

Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie. Szczecinek i pomost na jeziorze Trzesiecko doceniliśmy za ciekawą i atrakcyjną realizację przestrzeni na styku miasta z wodą. To naprawdę wyjątkowy projekt, który pobudza turystycznie miasto i świetnie wpisuje się w założenia konkursu – mówi Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

W kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej zrealizowany w 2018 roku zwyciężył „Dom Kota”, który powstał z inicjatywy czterech gmin: Dobra, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno. Obiekt zlokalizowany jest przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, jako oddzielny budynek, umożliwiający odwiedzającym możliwość obserwacji przebywających w nim zwierząt.

W gronie wyróżnionych przedsięwzięć tej edycji konkursu znalazły się dwie gminy. Gminę Kołbaskowo doceniono za „Zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne”. Natomiast Gmina Dobra otrzymała wyróżnienie za zagospodarowanie użytku ekologicznego „Ptasi Zakątek” w Dołujach.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły