gminadobra.info

Maseczki dla seniorów od Gminy Dobra

Do  Gminy Dobra dotarła pierwsza partia maseczek dla seniorów, zamówionych na przełomie marca i kwietnia br. Z 3500 sztuk masek posiadających odpowiednie certyfikaty medyczne, ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania, utworzono 700 pakietów, które w pierwszej kolejności trafią do seniorów w wieku 65+ lat.

Maseczki będą rozdawane w środę, 22 kwietnia w godzinach przeznaczonych dla seniorów przed sklepami spożywczymi w naszej gminie – informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Nasi pracownicy oraz straż gminna będą gotowi już od godz. 10:00. Pakiety będą rozdawane przy zachowaniu wszelkiej koniecznej ostrożności – zapewnia wójt.

Poniżej prezentujemy listę sklepów, przed którymi będą rozdawane maseczki dla seniorów.

Środa, 22 kwietnia godz. 10-12

1. Mierzyn:

– Lidl

– Biedronka

– Żabka przy ul. Topolowej

– Sklep „U Iwony” przy ul. Weleckiej

2. Bezrzecze – Biedronka i Stokrotka

3. Wołczkowo – Sklep Groszek

4. Dobra:

 – Netto

– Biedronka

5. Dołuje – Sklep Farma

6. Lubieszyn – Biedronka

To pierwsza partia maseczek, które zamówiła Gmina Dobra. Kolejne partie zostały już zamówione i opłacone. Niestety  dostawa jest znacznie opóźniona. Z powodu epidemii pierwszeństwo w otrzymywaniu tego typu materiałów mają szpitale i placówki medyczne, gdzie ratowane jest ludzkie życie. Występują też duże opóźnienia w odprawach celnych i procedurach kontrolnych.

Gmina Dobra już w połowie marca uruchomiła pomoc dla osób starszych i samotnych w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Zadanie to realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej. Pod numerem tel. 91 311 33 93 w godzinach 8-11 od osób starszych, samotnych i wymagających pomocy przyjmowane są potrzeby w zakresie zakupów podstawowych produktów spożywczych. Po otrzymanym zgłoszeniu zostają zrobione zakupy, które są dostarczane do osób zgłaszających taką potrzebę. Osoby realizujące pomoc posiadają identyfikator z pieczęciami OPS Dobra.

Dziękuję stowarzyszeniom z naszej gminy, które również prowadzą dodatkowe akcje pomocy dla seniorów i osób samotnych. Szyją i dostarczają maseczki, pomagają w zakupach, opiekują się dziećmi. Bardzo aktywnie działają Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze i Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna i Dołuj. Razem możemy więcej. „W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować kolejne działania mające na celu zabezpieczenie zdrowia naszych mieszkańców – mówi Wójt Teresa Dera.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły