gminadobra.info

Mierzynianka świetna przed przerwą

Pierwsza połowa zapowiadała pogrom Gavii. Mierzynianka po dwóch bramkach Marcina Kutyło i jednym trafieniu Michała Jaśko schodziła do szatni z przewagą trzech bramek. A mogla prowadzić nawet dużo wyżej, bowiem sytuacji bramkowych było jeszcze całkiem sporo.

Po przerwie w naszej drużynie wkradło się zbyt wielkie rozluźnienie oraz brak koncentracji. Gavia wykorzystała świąteczne rozkojarzenie naszej drużyny, ale nawet nie połowicznie. Goście zdobyli jedną bramkę i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Mierzynianki, która powiększyła przewagę nad strefą spadkową.

Za tydzień nasza drużyna rozegra wyjazdowy mecz. Mierzynianka w Myśliborzu zmierzy się z Osadnikiem. Początek godz. 12

Mierzynianka – Gavia 3:1

Bramki: Kutyło 17, 20, M. Jęśko 45 – Popielarczyk 47.

Mierzynianka: Konopka – Burnejko, M. Jęśko (61 Kosior), Kaczorowski, Konopka, Kutyło (46 Szafrański), Pajkowski, Soiński (70 Welcz), Tchórzewski, Włodarski, Zima

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Jeziorak – Dąb 2:0, Sokół – Odra 3:1, Iskierka – Światowid 6:0, Biali – Iskra 4:1, Piast – Flota 0:3, Zorza – Ogniwo 1:1, Osadnik – Stal 0:2.

Gdy nie możesz wygrać zremisuj

Remis na własnym boisku na pewno nie jest tym do czego dążą gospodarze. Stare piłkarskie przysłowie mówi jednak, że gdy nie jesteś w stanie wygrać graj tak, żebyś nie przegrał. I tak właśnie było w przypadku dwóch naszych drużyn. Zarówno Ehrle jak i KP Przecław grało z drużynami zajmującymi wyższe pozycje w tabeli.

Ehrle – Pomorzanin 1:1 (1:1)

Bramki: Mendak 16 – Michaluk 12

Ehrle: Jurek – Żebrowski, Mysona (90 Tałanow), Bisewski, Jałoszyński (75 Zając), Mendak, Pachuta, Kondraciuk, Topór, Sobczak, Pauter.

KP Przecław – Fala 0:0

KP Przecław: Kamil Zieliński – Małek (73 Kunikowski), Stefański, Oskroba (10 Zając), Budnicki, Cienicki, Jakubczak, Miklaszewski, Raczak (62 Pawnuk), Wójtowicz (84 Gola), Krzysztof Zieliński

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Polonia – Wybrzeże 2:2, Błękitni – Dąb 4:3, Orzeł – Sparta 0:4, OKS – Wicher 5:1, Jantar – Arkonia 0:1, Masovia – Mewa 0:5.

Porażka w „dziesiątkę”

Świt Skolwin nieoczekiwanie przegrał 0:1 z Bałtykiem Gdynia.

„Jaki tu spokój, nic się dzieje, wszyscy się nudzą” – śpiewali gracze Bałtyku po zwycięstwie w Skolwinie. Faktycznie, historia ich meczów ze Świtem zaczyna być nudna. Piłkarze ze Szczecina jeszcze nie wygrali z gdynianami, potrafili dwa razy zremisować, a najczęściej przegrywają. Tym razem pojedynek rozstrzygnął Przemysław Czerwiński strzałem na 1:0 w 76. minucie.

Świt miał w tym meczu problemy. Kończył go w dziesięciu, a zanim stracił gola, piłka trafiła w jego słupek. Na dodatek Przemysław Matłoka zatrzymał strzał z rzutu karnego. Bramka Bałtyku wisiała w powietrzu i wreszcie padła.

Świt Skolwin – Bałtyk Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Czerwiński (76)

Świt: Matłoka – Mach, Bil, Kosacki, Wyganowski, G. Szczepanik, O. Szczepanik (55 Peda), Krawiec, Zieliński, Emche (59 Nagel), Nagórski

Czerwona kartka: Adrian Mach (Świt, 52, druga żółta)

Bramka 16-latka

Dużo lepsze nastroje panowały po meczu w ekipie rezerw Pogoni. Młodzi szczecinianie pokonali Sokół po bramce zaledwie 16-letniego Turskiego. Pogoń II w ostatnich czterech meczach zdobyła dziewięć punktów, dzięki czemu znacznie oddaliła od siebie widmo degradacji.

Pogoń II Szczecin – Sokół Kleczew 1:0

Bramka: Turski 51

Pogoń II: Kusztan – Chouwer, Kuzko, Sadowski, Pach – Smoliński, Kozłowski (88’ Krzyżaniak) – Wędrychowski (70’ Fürst), Graczyk (46’ Wawrzynowicz), Kalenik (80’ Paprzycki) – Turski

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Gwardia Koszalin – KKS 1925 Kalisz 3:2, Jarota Jarocin – Kotwica Kołobrzeg 0:1, Wierzyca Pelplin – Bałtyk Koszalin 1:6, Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań 1:1, Mieszko Gniezno – Górnik Konin 1:2, Chemik Bydgoszcz – KP Starogard Gdański 0:3, Wda Świecie – Radunia Stężyca 0:3 (wo.)

Chemik stracił dwa punkty

Kibice zgromadzeni na stadionie w Policach musieli być w szoku, gdy Rasel Dygowo od 16. minuty prowadził z liderem tabeli. Goście objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego, którego arbiter podyktował po zagraniu ręką przez Emila Andrzejewskiego.

Beniaminek nie panikował, grał swoją piłkę i już po pięciu minutach za sprawą niezawodnego Szymona Kapelusza doprowadził do remisu.

Policzanie atakowali coraz śmielej i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie.

Gol padł po kolejnej w tym meczu „jedenastce”. Po faulu na Kraśnickim Krystek pewnie wykonał rzut karny.

Wydawało się, że zgodnie z planem Chemik dopisze do swojego konta trzy punkty. Rasel zajmuje bowiem odległą pozycję w tabeli, wydawało się zatem, że policzanie nie będą mieli żadnych kłopotów z dowiezieniem do końca prowadzenia.

Tak się jednak nie stało. W 56 minucie bład Ziółkowskiego wykorzystał Duwe.

Jakby tego było mało Rasel za sprawą Duwe kolejny raz posłał piłkę do siatki. Na szczęście dla policzan dokonał tego będąc na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał.

W następnej kolejce Chemik gra na wyjeździe z Orłem Wałcz. Na kolejne potknięcie policzanie nie mogą już sobie pozwolić…

Chemik Police – Rasel Dygowo 2:2 (2:1)

Bramki:Kapelusz (21), Krystek (36) – Kołodziejski (16 – karny), Duwe (56).

Chemik:Szybka – Szewczykowski, Andrzejewski, Janicki, Odlanicki-Poczobut, Ziółkowski (85 Białek), Kraśnicki, Jóźwiak (75 M. Kowalczyk), Protasenko (60 Ława), Kapelusz, Krystek (60 Vovchenko).

W pozostałych spotkaniach:

Vineta Wolin – Morzycko Moryń 10:3 (6:1)

Bramki:R. Wiśniewski 5, Bartoszewicz 2, Łodyga, Wach, Grochowski – Głos, Ogonowski, Rząd (karny).

Hutnik Szczecin – Błękitni II Stargard 3:0 (1:0)

Bramki:Gołębiowski (5), Ładziak (52 – karny), Żelazowski (64).

Olimp Gościno – Ina Goleniów 1:2 (0:1)

Bramki:Wudarczyk (68) – Mojsiewicz (27), Tomaszewicz (66).

Gryf Kamień Pomorski – Leśnik Manowo 3:0 (3:0)

Bramki:Bogusz (5), Karczmarski 2 (20, 43 – karny).

Sparta Węgorzyno – Kluczevia Stargard 3:1 (1:0)

Bramki:Iskra 3 (37, 67, 90+2) – Bartoszyński (72).

Rega Trzebiatów – MKP Szczecinek 2:2 (1:1)