gminadobra.info

Mierzynianka wygrywa w Rewalu

Z dalekiego wyjazdu nad morze piłkarze Mierzynianki przywieźli dość niespodziewanie trzy punkty. Nasza drużyna do Rewala pojechała w mocno okrojonym składzie. Z powodu absencji wielu zawodników w obronie musiał zagrać trener Mateusz Maciejewski. Szkoleniowiec okazał się solidnym wzmocnieniem drużyny. Mierzynianka wygrała, a zwycięską bramkę zdobył pod koniec spotkania precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Wybrzeże Rewal – Mierzynianka 1:2 (1:1)

Bramki: Kocieniewski 22 – Włodarski 42, T. Jęśko 87

Mierzynianka: Jurek – Maciejewski, Makowski, T. Jęśko, M. Jęśko, Kutyło, Lipski (80 Kosior), Lubiński, Pajkowski, Tchórzewski (90+1 Miedzianowski), Włodarski.

Piłkarze Tanowi po niezłym meczu przegrali w Płotach z liderem, Polonią 1:2. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej minucie z rzutu karnego. Tym razem z naszych drużyn lepiej wypadła Mierzynianka, która w Rewalu pokonała Wybrzeże 2:1.

W Płotach arbiter podyktował aż trzy rzuty karne. Polonia z dwóch jedenastek wykorzystała jedną. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Stachowiak skutecznie wykonał rzut karny przerywając tym samym serię sześciu meczów Tanowi bez porażki.

Po meczu piłkarze Tanowi czuli spory niedosyt. Byli przecież bardzo blisko sprawienia niespodzianki i zdobycia punktu na trudnym terenie w Płotach.

Polonia Płoty – Tanowia 2:1 (1:1)

Bramki: Stachowiak 14, 90 – Garlej 42

Tanowia: Padoł – Sowała, Maślewski, Ociepa, Pacholski, Zukierski, Maśniak, Garlej, Kaczorowski (68 Nowakowski), Lipka (60 Duraj), Padoł, P. Rajmer.

Pozostałe spotkania 9. kolejki: Prawobrzeże – Sparta 2:1, Piast – Orzeł 0:2, Mewa – Stal 2:1, Światowid – Pomorzanin 0:1, Zorza – Jeziorak 0:2, Iskra – Wicher 4:0.

Klasa okręgowa. Grupa południowa

9. kolejka: Dąb – Orkan 3:2, Biali – Gavia 4:4, Kłos – Odra 2:1, Drawa – Sokół 0:3, Energetyk – Osadnik 4:1, Unia – Stal 3:4, Piast – Czcibor 1:2, Morzycko – Iskra 3:2.