gminadobra.info

Misterium Męki Pańskiej

W sobotę 13 kwietnia br. już po raz siódmy w ruinach klasztoru przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy, odbył się niecodzienny spektakl pn. „Misterium Męki Pańskiej” według scenariusza i reżyserii Doroty Piekarskiej. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które od kilku lat angażuje i integruje lokalną społeczność oraz liczne instytucje.

Charyzmatyczni aktorzy, gra świateł, sceneria dopracowana w najmniejszych detalach oraz muzyka przygotowana przez Piotra Brodę, wprowadzają widza w wydarzenia sprzed tysięcy lat opisane w Piśmie Świętym, związane z męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

Tak było i w tym roku. W role biblijnych postaci wcielili się mieszkańcy Powiatu Polickiego, w tym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach, samorządowcy, przedstawiciele służb, jednostek i straży.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach i Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Wsparcia oraz patronatu udzielili m.in.: Powiat Policki, Gmina Police i Gmina Nowe Warpno oraz lokalne przedsiębiorstwa i osoby prywatne.

Wydarzenie miało charakter ponadlokalny, pośród licznie przybyłych widzów nie zabrakło reprezentantów wielu gmin i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego, a nawet Niemiec. Powiat Policki reprezentowany był przez Radnych Powiatu Polickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Policach.

Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Foto: Agnieszka Jaguszewska
Starostwo Powiatowe

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama