gminadobra.info

Nowy pojazd Straży Gminnej

W ubiegły wtorek, 17 września br. nastąpił odbiór nowego samochodu dla Straży Gminnej. Pojazd został zakupiony w ramach zaplanowanych na ten cel środków w budżecie gminy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Dealer pojazdów Dacia i Renault – POLMOTOR Sp. z o. o z siedzibą w Szczecinie.

Zakupiony został pojazd marki Dacia Duster. Jest to pojazd klasy budżetowej, jednak dobrze sprawdzający się w warunkach użytkowania do służby patrolowej. Nowy samochód posiada wysoki prześwit. Umożliwi to bezproblemowy wjazd i poruszanie się po drogach gruntowych. Dotychczas użytkowany 10 letni Fiat Punto nie spełniał tych warunków ( zdarzały się przypadki, gdy strażnicy nie mogli tym pojazdem dojechać do miejsc wyrzuconych odpadów ). Patrolowanie terenu i ujawnianie ,,dzikich wysypisk śmieci” jest jednym z głównych zadań Straży Gminnej w Dobrej. Strażnicy mają na tym polu liczne sukcesy, a nowy pojazd ułatwi im to zadanie. Ponadto pojazd posiada napęd 4×4, co pozwoli także na wykorzystanie go w przypadku ewentualnych działań w sytuacjach kryzysowych (podtopienia, ciężkie warunki zimowe ).

Pojazd zgodnie z warunkami umowy został wyposażony przez dostawcę w obowiązujące oznakowanie, instalację do prowadzenia rozmów radiowych i elementy pojazdu uprzywilejowanego.

Przekazanie pojazdu do użytkowania nastąpiło w dniu 23 września, natomiast dotychczas użytkowany pojazd Fiat Punto został przekazany do użytkowania przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama