gminadobra.info

Parking dla rowerów Bike & Ride

Uroczystego przecięcia wstęgi pierwszego w gminie Police parkingu dla rowerów Bike & Ride dokonali – sołtys Uniemyśla Agnieszka Maciuszonek, burmistrz Polic Władysław Diakun, Ireneusz Wróblewski prezes Stowarzyszenia „Pojazdy Elektryczne, Ekologia i Ekonomia Inwestycji” z Polic i Radosław Maćkowiak z Rady Sołeckiej.

Bike and ride (B&R) – system parkingów dla rowerów, który umożliwia bezpieczne pozostawienie swojego roweru i kontynuację dalszej podróży przy użyciu publicznego transportu zbiorowego.

Na parkingu rowerowym w Uniemyślu można pozostawić swój jednoślad i przesiąść się do komunikacji miejskiej, w tym konkretnym przypadku Linii Samorządowej.

System Bike&Ride umożliwia zwiększenie dostępności oraz wzrost znaczenia i rentowności komunikacji zbiorowej poprzez integracje jej z transportem rowerowym. Wdrożenie systemu przekłada się na zwiększenie jakości środowiska miejskiego, zmniejszenie korków drogowych (kongestii) oraz obniżenie emisji zanieczyszczeń motoryzacyjnych.Tworzenie systemów bike and ride posiada duży potencjał do zmiany zachowań komunikacyjnych w Polsce oraz stanowi jeden z podstawowych elementów wdrażania zrównoważonej mobilności w miastach. Systemy Bike&Ride są wysoko rozwinięte w krajach Zachodniej Europy, m.in. w Holandii, Niemczech czy Skandynawii i coraz bardziej doceniane w Polsce.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie „Pojazdy Elektryczne, Ekologia i Ekonomia Inwestycji” z Polic. Zadanie to zostało dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. „Program Społecznik na lata 2019-2021” i budżetu Gminy Police.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama