gminadobra.info

Pierwsze zawody łucznicze na stadionie w Policach

Od 10 do 11 sierpnia odbywały się w Policach Finał Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow oraz Międzynarodowe Zawody Łucznicze „Śladami Rybaka”. Zawody rozegrane zostały na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ulicy Piaskowej.

Organizatorami wydarzenia byli UKS „DEFMAR” w Policach, Powiat Policki, OSŁ ”Strzelec” Legnica i Polski Związek Łuczniczy w Warszawie. Klub, mimo że istnieje niespełna rok, może poszczycić się wieloma zawodnikami trenującymi na co dzień na obiekcie za boiskiem przy ul. Hożej w Szczecinie. DEFMAR zorganizował na wysokim poziomie zawody Pucharu Polski, co jest niewątpliwym sukcesem działaczy klubu.

– Klub nasz istnieje od ubiegłego roku i funkcjonuje w Policach – mówi Marek Stemplowski, przez i jednocześnie trener DEFMARA. Do tej pory, od roku 1993, łucznictwo było rozwijane przeze mnie w Szczecinie, jednak po pewnych perturbacjach postanowiłem seksję przenieść do nowego klubu powstałego w Policach.
– Chcielibyśmy nawiązać do wieloletnich tradycji Rybaka Trzebież – mówi Katarzyna Chmielewska. W Trzebieży są warunki to trenowania łucznictwa, jednak jest to za daleko dla niektórych naszych zawodników, którzy mieszkają w Szczecinie.

Zawody rozegrano w kilku konkurencjach:

– Łuki Bloczkowe (według regulaminu PPŁB 4x50m tarcza 80-6rings/10)

– Łuki Bloczkowe w turnieju „Śladami Rybaka” w rundach eliminacyjnych strzlają do tarcz Hit-Miss FITA

– Łuki Barebow ( 1x50m do tarcz 122 ; 1 x 30m do tarcz 80 pełne)

– Łuki Olimpijskie (2x70m /122)

– Łuki Olimpijskie junior młodszy (2x60m /122)

– Łuki Olimpijskie młodzik (2x20m /80)


– W zawodach w sumie udział wzięło 60 zawodników nie tylko z Polski – mówi Marek Stempowski. Zawodnicy brali udział w Pucharze Polski oraz zawodach o puchar „Śladami Rybaka”, czyli zawodach nawiązujących do tradycji klubu z Trzebieży.

Celami zawodów było ocena poziomu sportowego zawodników kadry narodowej, podniesienie poziomu sportowego, zdobycie kwalifikacji do reprezentacji kraju na imprezy międzynarodowe, zdobycie norm wynikowych do kadry narodowej na II półrocze 2019 oraz zdobycie norm wynikowych na klasy sportowe.

Gośćmi turnieju byli dawni zawodnicy „Rybaka” Trzebież: Jadwiga Wilejto, Marian Jarząbek oraz Zbigniew Miszewski. Sukcesy tego klubu przypominała specjalna „Alejka Rybaka” prezentująca archiwalne materiały na temat klubu, zawodników i ich dokonań.

W ceremonii wręczenia nagród, oprócz dawnych zawodników „Rybaka Trzebież”, wzięli udział Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Radna Rady Powiatu w Policach Małgorzata Siemianowska.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama