gminadobra.info

Piłkarze do tablicy!

Sędzia Jakub Cymerman jest jednym z arbitrów, który przyjedzie do klubów wyjaśnić wszelkie niuanse w przepisach piłkarskich.

Wraz z rozpoczęciem bieżącego sezonu nastąpiło kilka zmian w przepisach gry w piłkę nożną. Kluby, które chciałby, aby przedstawiciel Kolegium Sędziów ZZPN wyjaśnił dokładnie na czym one polegają mogą zgłosić zapotrzebowanie na udział w takim szkoleniu.

– Jeździmy po województwie, oglądamy wiele spotkań i często dochodzimy do wniosku, że piłkarze nie bardzo wiedzą o co chodzi w nowych przepisach. Stąd też wychodzimy z inicjatywą dokonania przeszkolenia zainteresowanych klubów. Wystarczy zgłosić się do Kolegium Sędziów – zachęca Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Kluby wyrażające chęć szkolenia sędziowskiego proszone są o zgłoszenie akcesu na mail: sekretarz@sedzia.net.

Przypomnijmy, że korekty w przepisach dotyczą między innymi sposobu wykonywania rzutów wolnych, w przypadku gdy mur liczy co najmniej trzech zawodników. Wówczas piłkarze drużyny przeciwnej nie będą mogli przebywać w odległości mniejszej niż metr od tego muru.
Jednym z nowych przepisów jest też możliwość napominania żółtymi i czerwonymi kartkami również kadry przebywającej na ławce rezerwowych. To może być kara między innymi za wulgaryzmy kierowane w stronę sędziego. Istotna zmiana dotyczy także wykonywania rzutu bramkowego. Dotychczas, żeby gra była kontynuowana, piłka po zagraniu z „piątki” musiała opuścić pole karne. W przypadku, gdy zawodnik dotknął jej, gdy znajdowała się jeszcze w polu karnym, arbiter przerywał grę i nakazywał powtórzenie „piątki”. Przepis często wykorzystywany był przez obrońców, którzy w przypadku pressingu ze strony rywali umyślnie wbiegali w pole karne unikając w ten sposób zagrożenia straty piłki. Ponadto podczas dokonywania zmiany piłkarz musi opuścić boisko najbliższą linią boczną lub końcową. Zmiana ma na celu przyspieszenie dokonywania zmian i uniknięcie gry na czas.

DJ

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama