gminadobra.info

Policki Klub Honorowych Dawców Krwi obchodził jubileusz 45-lecia działalności

W sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się uroczysta gala z okazji 45-lecia Klubu Honorowych Krwiodawców im. Henriego Dunanta w Policach. Udział w wydarzeniu wzięło wielu zaproszonych gości. Wśród nich m.in. prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Wojciech Wardacki, starosta policki Andrzej Bednarek, wicestarosta policki Joanna Napiwodzka, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Ogrodnik, a także przedstawiciele klubów HDK z całej Polski.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii powstania polickiego klubu HDK. Klub swoją działalność rozpoczął 14 maja 1974 roku przy Zakładach Chemicznych w Policach. To właśnie tego dnia wybrany został pierwszy zarząd klubu Honorowych Dawców Krwi w Policach. Po pięciu latach działalności członkowie polickiego klubu mieli na swoim koncie oddanych 376 litrów krwi. W 2018 roku po blisko 20-latach przerwy Klub HDK w Policach ponownie wrócił pod skrzydła Zakładów Chemicznych w Policach.

Czwarty w historii medal od powiatu polickiego za postawę godną naśladowania trafił do Klubu Honorowych Dawców Krwi w Policach. Medal za „Postawę godną naśladowania” przyznawany jest w porozumieniu z burmistrzami i wójtami gmin powiatu polickiego z jednoczesną rekomendacją komendantów powiatowych straży pożarnej i policji.

– Nie mieliśmy wątpliwości – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek. – Ta postawa od 45 lat czyni tę organizację godną naśladowania. Miło mi przekazać ten symboliczny, czwarty od pięciu lat, medal.

W kolejnej części uroczystości odznaczono partnerów Klubu HDK w Policach, dzięki którym klub może funkcjonować i w dalszym ciągu się rozwijać. Wśród odznaczonych znalazła się Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., powiat policki, gmina Police oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Odznaczeni zostali również krwiodawcy, którzy odebrali odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I, II i III stopnia. Wśród nich znaleźli się: Krzysztof Arlukiewicz, Wojciech Jarema, Kinga Marciszewska, Paweł Proniewicz, Bartłomiej Rdzeń, Marta Rdzeń, Kamil Sapieja, Marzena Wiercińska, Mateusz Wierciński oraz Artur Wołyński.

Wręczono również odznaczenia Zasłużonych dla Zdrowia Narodu. Wśród uhonorowanych znaleźli się: Paweł Fiałkowski, Robert Grzybowski, Ireneusz Markowski, Seweryn Ławrykajtis, Bartłomiej Rdzeń, Stanisław Kuźma, Mirosław Ziętek, Jan Kamiński, Wiesław Wiśniewski, Ryszard Pniewski, Piotr Skrzypski, Marek Sapieja, Bartosz Witek, Wiesław Sapieja.

Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania przedstawicieli klubów HDK z całej Polski oraz pamiątkowy tort z okazji jubileuszu.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama