gminadobra.info

Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth

Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”. W ramach projektu, 8 czerwca b.r., odbędzie się kolejny polsko-niemiecki rajd rowerowy,piknik rodzinny oraz warsztaty florystyczne i spotkania upamiętniające Elizabeth von Arnim. Impreza zostanie poprzedzona warsztatami „Zrób to sam”, w ramach których zostaną przygotowane ławki i budki na książki.

Rajd poprzedzi również akcja nasadzeń drzew, uzupełniających stare aleje parkowe oraz przygotowanie miejsc spotkań z książką na szlaku Elizabeth. Trasa rajdu liczy około 10 km i prowadzi przez malownicze tereny gminy Dobra i Blankensee w Niemczech (Dobra-Buk-Blankensee-Rzędziny-Dobra). Część trasy będzie przebiegać drogami polnymi. Zbiórka i zapisy chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie zostaną zorganizowane od godz. 8.45 na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej przy ul. Sportowej 7, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Ok. godz. 11.00 zostanie zorganizowany przy szkole w Rzędzianach piknik rodzinny, z konkursami, zabawami, warsztatami dla dzieci, dmuchanym placem zabaw oraz cateringiem. Ok. godz. 13.30 planowany jest powrót do Dobrej i zakończenie rajdu. 

Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości 
z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i obowiązkowo poruszają się na rowerze w kaskach. Udział w rajdzie jest bezpłatny. 
Rajd rowerowy organizowany jest w ramach projektu p.n.: „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowych informacji udziela:
– koordynator projektu Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41
– specjalista ds. sportu Jerzy Trędowicz, tel.: 91 333 10 38

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama