gminadobra.info

Ponad 250 miłośników turystyki rowerowej na rajdzie do Rezerwatu Świdwie

Ponad 250 miłośników turystyki rowerowej wybrało się w niedzielę na IV Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”. Rajd odbywał się tradycyjnie na ternie trzech gmin: Gminy Szczecin, Gminy Police oraz Gminy Dobra. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Szczecina oraz okolicznych miejscowości przybyli licznie ze swoimi dziećmi, a właśnie do najmłodszych w sposób szczególny było adresowane to wydarzenie. Tradycyjnie do wydarzenia dołączyli rowerzyści z klubu „Sama Rama” z Polic oraz wielu klubów rowerowych z Pomorza Zachodniego.

Uczestnicy wydarzenia pokonali wspólnie 38 kilometrów. Start i zakończenie miały miejsce w Szczecinie przy kąpielisku Głębokie, a finał wydarzenia w Ośrodku Dydaktyczno – Muzealnym „Świdwie”. Rowerzyści jechali bardzo spokojnym tempem, gdyż w rajdzie brało udział wiele dzieci. Najmłodsi uczestnicy mieli nieco ponad rok i dzielnie pokonali cały dystans jadąc w przyczepkach ciągniętych przez ich rodzicach. Już kilkuletnie dzieci jechały samodzielnie za co należy im się ogromny szacunek i wyrazu uznania. Przejazd zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna.

Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”. Bardzo interesujące prezentacje na temat piękna przyrody Rezerwatu Świdwie przygotował Kazimierz Olszanowski, który jest gospodarzem obiektu w Bolkowie. Zarząd Fundacja przekazał na ręce Pana Kazimierza tytuł Przyjaciela Gryfusa, który Fundacja przyznała Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Uczestnicy rajdu dzielili się wspólnie wrażeniami z delektowania się pięknem Puszczy Wkrzańskiej przy ognisku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili konkursy i zabawy zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Piękna pogoda i moc atrakcji sprawiły, że uczestnicy jak najdłużej chcieli pozostać w niezwykle gościnnym rezerwacie.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci. Kamizelki rowerowe oraz akcesoria poprawiające bezpieczeństwo organizatorzy otrzymali także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci na tornistry i plecaki. Organizatorzy wyrażają wdzięczność za wsparcie wszystkim instytucjom i sponsorom bo dzięki ich środkom można było zorganizować ten rajd. Udział w rajdzie tradycyjne był bezpłatny.

„Z roku na rok rajd cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Cieszymy się ogromne, że w tym corocznym wydarzeniu bierze udział coraz więcej dzieci, którym należy się ogromne uznanie, bo odcinek na terenie Rezerwatu Świdwie jest naprawdę wymagający. Trasa prowadząca przez teren trzech gmin: Szczecina, Polic i Dobrej sprawia, że wydarzenie gromadzi wielu miłośników turystyki rowerowej nawet z odległych zakątków naszego województwa. Zapraszamy za rok na piątą edycję tego wyjątkowego rajdu. ” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama