gminadobra.info

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor wspólnie z Burmistrzem Polic – Władysławem Diakunem wręczyli dyplomy i nagrody laureatom powiatowych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy jak również jazdy po torze przeszkód. Wyłoniono zwycięzców, którzy wezmą udział w wojewódzkim turnieju BRD.

9 maja uczniowie naszego powiatu zmierzyli się w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 7 szkół z naszego powiatu – Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Policach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu.

W trakcie zawodów uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem było sprawdzenie umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad poprawnością tej konkurencji czuwali ratownicy medyczni. Następnie uczestnicy musieli pokonać rowerem tor przeszkód i zaliczyć jazdę po miasteczku rowerowym.

Po męczących zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W kategorii wiekowej 10-12 lat:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach

II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

W kategorii wiekowej 13-16 lat:

I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Policach

III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

W każdej kategorii wiekowej został wyróżniony najlepszy zawodnik całego turnieju. W kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyła Nadia Tatys, natomiast w kategorii 13-16 lat najlepszy wynik uzyskała Natalia Lisicka.

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor wspólnie z Burmistrzem Polic – Władysławem Diakunem wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom powiatowych eliminacji Turnieju. Na zakończenie pogratulowali wszystkim wspaniałych wyników uzyskanych w konkursie, zaznaczając, że poziom wiedzy i umiejętności uczniów był bardzo wysoki i wyrównany.

Należy również zaznaczyć, że nagrody dla drużyn biorących udział w eliminacjach Turnieju na poziomie powiatu ufundowały – Gmina Dobra, Gmina Police, Starostwo Powiatowe w Policach.

Sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka
sierż.sztab. Piotr Gałdecki

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama