gminadobra.info

Regions Cup w Policach

W reprezentacji ZZPN wystąpiło czterech piłkarzy Chemika Police. Foto: Dariusz Jachno

Przez trzy dni w Policach rozgrywany był turniej UEFA Regions Cup. W reprezentacji ZZPN grało czterech piłkarzy Chemika Police: Paweł Szewczykowski,Adam Wiejkuć,Mikołaj Midzio i Mateusz Kowalczyk. Nasza drużyna z jednym zwycięstwem i dwoma remisami zajęła drugie miejsce.

Waldemar Echaust życzył piłkarzom podpisania profesjonalnego kontraktu. Foto: Dariusz Jachno

W niedzielę reprezentacja ZZPN w ostatnim meczu turnieju UEFA Regions Cup zremisowała z Wielkopolskim ZPN 2:2 (2;1). W drugim wczorajszym spotkaniu Kujawsko-Pomorski ZPN pokonał Pomorski ZPN 3:1 (2:0).

Awans do finałowego turnieju wywalczyła reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

Choć spotkania odbywały się w upalnej pogodzie rozgrywane były w zaskakująco wysokim tempie. Warto dodać, że dla wszystkich zespołów było to trzecie spotkanie w ciągu trzech dni.

Najlepszym bramkarze turnieju uznano Pawła Laskowskiego z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Najlepszym zawodnikiem był Ada Ładziak z ZZPN, a królem strzelców został Łukasz Witucki z Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

UEFA Regions Cup jest turniejem dla piłkarzy, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu. Zwycięzca ogólnopolskich rozgrywek awansuje do europejskich rozgrywek. W środę odbył się finał rozgrywek 2017/19. Ekipa Dolnośląskiego ZPN pokonała w nim Bawarię 3:2.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom imprezy. Pogoda dała się wszystkim mocno we znaki, dlatego z tym większą przyjemnością obserwowaliśmy wielkie zaangażowanie piłkarzy. Zwycięzcą życzę najpierw sukcesu w finale ogólnopolskim, a następnie sukcesu w europejskich rozgrywkach. Wszystkim życzę też, aby zostali profesjonalnymi piłkarzami – mówił na zakończenie imprezy Waldemar Echaust, wiceprezes ZZPN.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama