gminadobra.info

Rodzice posadzili pamiątkowe drzewka

W sobotę, 26 października, na terenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej odbyła się współorganizowana przez Nadleśnictwo Trzebież i Gminę Dobra, akcja „Jedno dziecko – jedno drzewo”. W ramach inicjatywy, młodzi rodzice nasadzili łącznie 30 drzew upamiętniających narodziny najmłodszych mieszkańców gminy Dobra.

Rodzice trzydzieściorga dzieci urodzonych na terenie gminy Dobra w okresie od stycznia do końca sierpnia 2019 r. stanęli w sobotnie południe przed niełatwym zadaniem. W ramach pierwszej w gminie Dobra edycji akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”, otrzymali sadzonki drzew gatunku lipa i dąb oraz zadanie ich nasadzenia.

Wszyscy poradzili sobie świetnie – zwłaszcza, że dzielnie wspierali ich najbliżsi i przyjaciele, a dopingowali organizatorzy akcji: Tomasz Kulesza – Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież oraz Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra.

Na każdego z uczestników akcji czekał specjalny certyfikat uczestnictwa, pamiątkowe plakietki z imieniem dziecka, pluszaki oraz słodycze.

Głównym celem akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” było stworzenie możliwości posadzenia drzew przez rodziców chcących upamiętnić narodziny swoich dzieci w roku, w którym Lasy Państwowe obchodzą jubileusz 95-lecia istnienia. Jak jednak podkreślali organizatorzy akcji, będzie ona kontynuowana w kolejnych latach.

Przemysław Szymański

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama