gminadobra.info

Rowerowe Dni Skandynawskie, czyli szczecińscy rowerzyści jadą do Skanii

W połowie maja w Szczecinie będziemy obchodzić Dni Skandynawskie. Tradycyjnie w ramach tego wydarzenia szczecińscy rowerzyści wyruszą do Skandynawii. Będzie to już piąta edycja tego niezwykłego rajdu organizowanego przez wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ubiegłym roku miłośnicy turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego odwiedzili Kopenhagę, a w tym roku będą delektować się pięknem szwedzkiej Skanii.

Skania to przede wszystkim Ales Stenar, średniowieczne miasteczka, kolorowe stugi i nadmorskie krajobrazy. Ales Stenar to kamienny krąg w kształcie statku o długości 67 metrów i szerokości 19 metrów, położony na szczycie 37-metrowego klifu. Robi na odwiedzających niesamowite wrażenie. Obiekt do dziś pozostaje zagadką dla archeologów. Dalej miłośnicy turystyki rowerowej będą podążać wzdłuż niezwykłego wybrzeża południowej Szwecji. Odwiedzą także niezwykłe zamki i pałace, które są bardzo charakterystyczne dla tego regionu, m.in. Glimmingehus, Gyllebo, Bollerup, Tosterup i Marsvinsholm. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyprawy do wyboru dwie trasy na terenie Skanii: krótszą o dystansie około 95 kilometrów oraz dłuższą o długości 130 kilometrów.

Uczestnicy wyprawy otrzymają specjalnie zaprojektowane na to wydarzeniekoszulki kolarskie, które ufundowali partnerzy rajdu: Unity Line oraz DGS Poland. Tradycyjnie każdy z rowerzystów, który pokona trasę w Skanii otrzyma pamiątkowy medal. Rajd odbędzie się w dniach 17 – 19 maja 2019 r. Rozpocznie i zakończy się na Łasztowni, gdzie uczestników pożegna prezydent Szczecina Piotr Krzystekoraz goście uczestniczący w szczecińskich obchodach Dni Skandynawskich.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego w Skandynawiioraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus od wielu współpracuje zarówno z władzami samorządowymi miejscowości, które odwiedzają rowerzyści podczas rajdów jak i z rowerzystami ze Skandynawii. W wyprawie uczestniczą głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale tradycyjnie spodziewamy się miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Rajd co roku odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Mecenatem Miasta Szczecin.

Jeszcze do końca tego tygodnia chętni do dołączenia do tego rajdu mogą zgłaszać się na stronie http://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2019

Informacje dotyczące wydarzenia na bieżąco są zamieszczane na stronie:https://www.facebook.com/events/383255579138400

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama