gminadobra.info

Rowerzyści mogą jechać

Dzięki interpelacji Pawła Malinowskiego, radnego z Dobrej, na jednokierunkowym odcinku ulicy Weleckiej (przy kościele) w Mierzynie został dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerowy. – Zaproponowana przeze mnie zmiana w organizacji ruchu polegała w praktyce na umieszczeniu tabliczek T-22 pod znakami D-3 oraz B-2 – mówi Paweł Malinowski.

W uzasadnieniu do interpelacji czytamy „zastosowanie zaproponowanego rozwiązania ułatwi dojazd mieszkańcom Mierzyna do szkoły i przedszkola. Rozwiązanie to ułatwi komunikację także innym rowerzystom jadącym ulicą Welecką z zachodu, którzy udają się w kierunku Stobna. Obecnie wielu rowerzystów (w tym dzieci dojeżdżających do szkoły) korzysta z omawianej drogi jednokierunkowej jadąc „pod prąd” co może stanowić zagrożenie wynikające z zaskoczenia dla kierowców, którzy nie spodziewają się rowerzystów na tym odcinku. Zaproponowana zmiana organizacji ruchu, a co za tym idzie tabliczki T-22 będą informowały kierowców, że na omawianym fragmencie drogi jednokierunkowej muszą się liczyć z możliwością pojawienia się rowerzysty jadącego w przeciwnym kierunku”.

– Cieszę się ogromnie, że moja argumentacja znalazła zrozumienie u Pani Wójt oraz urzędników naszej gminy, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na omawianym fragmencie drogi – dodaje Malinowski. Wierzę, że zaproponowana przeze mnie zmiana znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi na omawianym odcinku oraz będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców Mierzyna, którzy na rowerach udają się do mierzyńskiej szkoły czy przedszkola.

Dopuszczenie dwukierunkowego ruchu rowerowego w jezdniach ulic jednokierunkowych, jest standardową organizacją ruchu w terenie zabudowanym wielu krajach Unii Europejskiej. Od kilku lat coraz popularniejsze staje się także w Polsce.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama