gminadobra.info

Rowerzyści przekazali rowery dzieciom z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju

Od wielu lat, podczas corocznego rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego organizowanego na przełomie kwietnia i maja przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, rowerzyści organizują zbiórkę pieniędzy na zakup rowerów dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Miłośnicy turystyki rowerowej starają się chociaż w ten sposób pomóc tym dzieciom. Rodzice czy opiekunowie tych dzieci mają ograniczone możliwości finansowe i często brakuje im środków na podstawowe potrzeby życiowe.

W poprzednich latach udało się wspólnie zebrać środki na zakup rowerów m.in. dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Podczas IX rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego, który odbył się w kwietniu tego roku, wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zebrali 3.541,69 złotychco pozwoliło na zakup czterech rowerów. Podobnie jak to miało miejscu w ubiegłym roku udało się znaleźć sponsora, który „podwoił” ilość rowerów. Dlatego też kolejne cztery rowery ufundował Decathlon. Dzięki wspólnym działaniom rowerzystów i wsparciu szczecińskiego Decathlona Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przekazała dzieciom z domu dziecka w Trzcińsku – Zdroju aż osiem nowych, pięknych rowerów.

Rowery zostały przekazane dzieciom podczas III Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w Mierzynie w miniony weekend. Dzieci na nowych rowerach pokonały podczas rajdu dystans kilkunastu kilometrów, ale znając plany rowerowe wychowanków Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju możemy się spodziewać, że wkrótce na tych rowerach pokonają tysiące kilometrów.

„Bardzo dziękujemy Państwu za okazaną dobroć i serce, za trud pracy w organizowaniu tak pięknych prezentów. Wszyscy razem i każdy z osobna jeszcze raz dziękuje za cudowny podarunek – rower, dzięki któremu przemierzymy tysiące kilometrów” – napisali Ewelina, Kacper, Kasia, Oliwa, Maciek, Karina, Nikola i Weronika – wychowankowie Domu Dziecka, którzy otrzymali nowe rowery.

„Ogromnie się cieszymy, że nasza akcja zbiórki pieniędzy podczas objazdu Zalewu przy wsparciu firmy Decathlon dała tak dobry rezultat. 8 rowerów przekazujemy dzieciom z Domu Dziecka z Trzcińska Zdroju, które również jak my są miłośnikami turystyki rowerowej. A z braku odpowiedniego sprzętu ich możliwości są ograniczone w realizacji tej pasji. Mamy nadzieję że ta akcja chociaż trochę poprawi ich sytuację” – powiedział Wojtek Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

„Serce się raduje, że realizując swoją pasję możemy pomagać tym, którzy w życiu mają od nas o wiele trudniej. Widząc radość dzieci i ich wzruszenie mamy jeszcze większą motywację, aby w przyszłym roku zebrać jeszcze więcej środków na zakup rowerów dla dzieci” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Organizatorzy corocznego rajdu dookoła Zalewu Szczecińskiego wyrażają wielką wdzięczność rowerzystom, którzy włączyli się w zbiórkę środków na rowery oraz firmie Decathlon za okazaną hojność. Szczecińskie środowisko rowerowe często angażuje się w akcje charytatywne uczestnicząc m.in. w Szlachetnej Paczce czy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama