gminadobra.info

Różane Dożynki w gminie Dobra

Kolejna edycja Różanych Dożynek w gminie Dobra za nami. Przy sprzyjającej pogodzie tysiące mieszkańców Gminy bawiło się podczas święta plonów. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

– Świętujemy dziś dożynki – święto chleba i róż – mówiła wójt Dobrej Teresa Dera . To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika – to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Dziękujemy wam drodzy rolnicy za ten codzienny trud, który owocuje chlebem. Zgodnie z piękną polską tradycją podzielimy te chleby między wszystkich Państwa.
W trakcie Różanych Dożynek odbyły się konkursy na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Na scenie zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” oraz Ivan Komarenko. Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama