gminadobra.info

Rozmowy przy wspólnym stole

To nowy cykl spotkań, na które zaprasza Gminne Centrum Kultury i Bibliotek – filia w Mierzynie. Naszym celem jest wypracowanie w bibliotekach modelu dobrej rozmowy. Chcemy, żeby „Rozmowy przy wspólnym stole” stały się szansą na spotkanie osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w jednej miejscowości.

Inicjatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa „FRSI”. Niemniej jednak nasza placówka postanowiła przyłączyć się do akcji, by razem przeciwdziałać nasilającym się problemom w debacie publicznej. Wyraźnie bowiem obniża się jakość rozmów, a emocje zastępują dialog. Podziały pomiędzy ludźmi, sąsiadami, grupami i ich opiniami piętrzą się, a nierzadko nawet wzrastają do takich rozmiarów, że coraz częściej wydają się nie do pokonania.

A tak być nie może!

Dlatego zapraszamy Was do udziału w „Rozmowach przy wspólnym stole”, do dialogu. Pierwsze spotkanie z cyklu będzie dotyczyło w dużej mierze naszych wspomnień i wrażeń wyniesionych z minionej już epoki pt. „Kiedyś było jakoś lepiej”?

Jest to też dobra okazja by upamiętnić 30. rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów i sprawdzić, jak od 1989 r. zmienili się Polacy i jak zmieniło się ich postrzeganie otaczającej ich rzeczywistości.

Nie oznacza to wcale, że spotkanie jest przewidziane tylko dla dojrzałych osób. Chętnie zobaczymy wśród rozmówców młode pokolenie, ciekawe minionych dekad i historii z czasów, kiedy ich jeszcze na świecie nie było.
Ale to nie wszystko, co czeka uczestników spotkania. Reszta jednak niech pozostanie niespodzianką.

Zapraszamy 25 czerwca o 18:00 do biblioteki w Mierzynie, przy ul. Weleckiej 5.
Zapisy bezpośrednio w bibliotece lub telefonicznie pod nr telefonu: 91 4835995 lub 91 4241963

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama