gminadobra.info

Rozpoczęcie projektu „Być jak Elizabeth”

W spotkaniu wzięło udział blisko 100 mieszkanek gminy Dobra, które odpowiedziały na zaproszenie Pani Wójt Teresy Dera i złożyły formularze rekrutacyjne do projektu „Być jak Elizabeth”.

Projekt został napisany dla 40 mieszkanek gminy Dobra i 10 gminy Blankensee i ma na celu integrację mieszkanek obu gmin oraz upamiętnienie 120 rocznicy wydania pierwszej powieści Elizabeth von Arnim „Elizabeth i jej ogród”.  Realizacja projektu przypada również, w ustanowionym przez Sejm, Roku Praw Kobiet oraz na 100 rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych.

Na ogłoszenie o naborze odpowiedziało 135 Pań, w związku z tym wprowadzono dodatkowe kryteria rekrutacyjne. W pierwszej kolejności do projektu zostały zakwalifikowane Panie, które po raz pierwszy zadeklarowały chęć udziału w projekcie, drugim kryterium była kolejność zgłoszeń. Na podstawie tych kryteriów zostało wyłonionych 40 Pań, które mają możliwość skorzystania z pełnego pakietu warsztatów, ćwiczeń oraz wycieczki na Rugię „Śladami Elizabeth”.

W związku z tak dużym zainteresowaniem projektem „Być jak Elizabeth” Wójt Teresa Dera podjęła decyzję o przeorganizowaniu zajęć, tak aby pozostałe Panie miały również możliwość skorzystania chociaż z części proponowanych wydarzeń. I tak Panie, które znalazły się poza wybraną 40, będą mogły uczestniczyć w zajęciach jogi, warsztatach integracyjnych, pisarskich oraz w spotkaniach ze specjalistami od wizerunku, dietetykami i lekarzami.

Pierwsze zajęcia integracyjne odbędą się 13 listopada o godz. 16.00 w GCKIB w Wołczkowie i 14 listopada w GCKIB w Dołujach. 13 listopada odbędą się też pierwsze zajęcia jogi w Dołujach i Wołczkowie, zostaną one zorganizowane o godzinie 19.00.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, miłą atmosferę, cenne uwagi i zapraszamy do udziału w zajęciach. Dziękujemy też specjalnemu gościowi spotkania – Pani Elżbiecie Bruskiej – tłumaczce 3 powieści Elizabeth von Arnim, która w ramach projektu poprowadzi dla Pań warsztaty pisarskie.

Izabela Dryjańska

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły