gminadobra.info

Rozpocznie się przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie

10 lipca rozpocznie się przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie na odcinku od ulicy Ślicznej do ulicy Osiedle pod Lipami. Wartość inwestycji wynosi 9 155 350,67 zł.

Przebudowa odcinka ul. Długiej w Mierzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej – ETAP II: na odcinku od ul. Ślicznej do ul. Os. Pod Lipami jest współfinansowana przez Gminę Dobra w wysokości 3 282 000 zł oraz z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 669 249,94 zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma EUROVIA POLSKA S.A., z którą 28 czerwca br. została zawarta stosowna umowa. Prace rozpoczną się około 10 lipca 2019 r. Termin realizacji zadania ustalono do 31 grudnia 2019 r.

Na czas realizacji zadania droga zostanie zamknięta dla ruchu z pozostawioną możliwością dojazdu do posesji. Objazd poprowadzony zostanie ul. Daniela.

Inwestorem wiodącym jest Powiat Policki.

Kwota 3 669 249,95 zł trafi do Powiatu Polickiego z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. We wtorek 2 lipca br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, podpisano umowę pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a Powiatem Polickim na dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa odcinka ulicy Długiej w Mierzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej- Etap II: odcinek od ulicy Ślicznej do ul. Os. Pod Lipami.” Umowę w imieniu Powiatu Polickiego podpisali: Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu zostaną podane w najbliższym czasie.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama