gminadobra.info

Roztrwoniona przewaga

Bardzo niecodzienny przebieg miał mecz Mierzynianki w Dobrzanach. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 3:0. Wynik dobrze odzwierciedlał przebieg spotkania. Gospodarze długimi okresami byli wręcz bezradni. Nic nie wskazywało na to, że po przerwie losy spotkania mogą się odmienić. 3:0 utrzymywało się przez ponad godzinę gry. Wystarczył jednak nieco ponad kwadrans, aby Zorza zdobyła trzy bramki i doprowadziła do remisu.

Zorza – Mierzynianka 3:3 (0:3)

Bramki: Rybka 63, Dziewiński 74, Jarząbek 79 – M. Jęśko 9, 24, Zima 45.

Mierzynianka: Gajdemski – Lange, Szafrański, Burnejko, M. Jęśko, T. Jęśko, Kutyło, Pajkowski, Welcz (67 Kaczorowski), Włodarski, Zima.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Osadnik – Piast 1:1, Odra – Dąb 3:0, Światowid – Gavia 3:1, Stal – Biali 1:1, Ogniwo – Iskierka 3:5, Flota – Sokół 3:0, Iskra – Jeziorak 1:2.

Awans tuż, tuż

Piłkarze Chemika zrobili kolejny krok ku trzeciej lidze. W sobotę pewnie pokonali Leśnik Manowo 3:0 i utrzymali 11 punktów przewagi nad Vinetą. Ekipa z Wolina w miniony weekend wygrała walkowerem z Gryfem Polanów. Do zakończenia rozgrywek pozostało sześć kolejek spotkań i 18 punktów do zdobycia. Szansę Vinety na dogonienie policzan są zatem iluzoryczne.

III liga

Wygrane Pogoni i Świtu

Świetnie radzi sobie w Świcie były trener Chemika Police Andrzej Tychowski. Pod wodzą tego szkoleniowca Świt wygrywa wszystko jak leci. W sobotę wygrał czwarty mecz z rzędu, z Sokołem Kleczew 2:0. Bilans pod wodzą tego szkoleniowca to trzy wygrane ligowe i jedna pucharowa. Niedawno Świt znalazł się w górnej połowie tabeli, a już jest przed nim realna szansa znalezienia się w czołowej szóstce. Na razie skolwinianie są na ósmym miejscu, ale do szóstej Polonii Środa Wielkopolska tracą tylko punkt.

Wydarzeniem weekendu był jednak powrót na ligowe boiska Adama Frączczak, który kłopoty zdrowotne ma już dawno za sobą. Kapitan portowców strzelił trzy gole dla Pogoni II. Frączczak zagrał w meczu ligowym po raz pierwszy od 31 sierpnia. Rezerwiści wygrali z Gwadrią Koszalin aż 5:0.

Frączczak od razu wziął na siebie odpowiedzialność za wynik i był najważniejszym zawodnikiem na boisku. Już w trzeciej minucie pokonał Adriana Hartleba, a jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka, dwukrotnie wykorzystując rzut karny. Po przerwie wywalczył kolejną jedenastkę.

Pogoń II Szczecin – Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)

Bramki: Frączczak 3, 19-k, 41-k, Żurawski 48-k, Furst 68

Pogoń: Kusztan – Niepsuj (71 Sieracki), Kuzko (80 Krzyżaniak), Wawrzynowicz, Pach (71 Chouwer), Smoliński, Żurawski, Kalenik, Kozłowski, Wędrychowski, Frączczak (59 Furst)

Świt Skolwin – Sokół Kleczew 2:0 (1:0)

Bramki: Nagórski 43, 53

Świt: Matłoka – Kosacki, Bil, Mach, Wyganowski, Wojdak, Adamczuk, Krawiec (87 Nagel), O. Szczepanik (74 Zieliński), Emche (72 Kołat), Nagórski (65 Nwaogu)

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Kotwica Kołobrzeg – Mieszko Gniezno 4:1, Radunia Stężyca – Bałtyk Koszalin 2:3, Jarota Jarocin – Bałtyk Gdynia 1:0, Wierzyca Pelplin – KKS 1925 Kalisz 3:3, Górnik Konin – Lech II Poznań 2:3, Wda Świecie – KP Starogard Gdański 0:3 (wo.)

Sezon Kapelusza

Już niewiele brakuje Chemikowi, aby oficjalnie rozpocząć świętowanie awansu. W weekend wykonano kolejny krok ku temu. Podopieczni trenera Łukasza Borgera lubią zaczynać spotkania z wysokiego „C” i tak samo było przeciwko Leśnikowi Manowo.

Szymon Kapelusz, który rozgrywa świetny sezon, już w 2. minucie trafił do siatki gości. Chemik miał przewagę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Defensywa gości okazała się mniej szczelna po zmianie stron i w konsekwencji na listę strzelców wpisali się także Adam Wiejkuć (po rzucie wolnym i udanym strzale głową) i Nikita Vovchenko (dobijając strzał Kapelusza).

W następnej kolejce Chemik zmierzy się na wyjeździe z Kluczevią Stargard.

Chemik Police – Leśnik Manowo 3:0 (1:0)

Bramki: Kapelusz 2, Wiejkuć 48, Vovchenko 82

Chemik: Sasiak – Odlanicki-Poczobut, Andrzejewski, Wiejkuć, Szewczykowski, Moroza (70 M. Kowalczyk), Protasenko (63 Kraśnicki 80 Midzio), Jóźwiak, Kapelusz, Vovchenko, Krystek (82 B. Białek).

Gryf Kamień Pomorski – Sparta Węgorzyno 1:2 (0:2)

Bramki: Wróbel 82 – Iskra 3, 12

Ina Goleniów – Błękitni II Stargard 3:0 (2:0)

Bramki: gol samobójczy 8, Żabicki 19, Jarząbek 70

Morzycko Moryń – Orzeł Wałcz 0:8 (0:2)

Bramki: Tomczak 1, Woźniak 38, Romańczyk 55, 89, Szymański 60, Popiołek 70, 84, Jaworek 81

Hutnik Szczecin – MKP Szczecinek 1:1 (1:1)

Bramki: Ładziak 11 – Saganowski 4

Pogoń Połczyn Zdrój – Kluczevia Stargard 2:6

Bramki: Szczęsny 31, Orłowski 78 – Wrzeszcz 20, Magnuski 30, 62, 68, Gruszczyński 83, Bartoszyński 90+1.

Sokół Karlino – Rega Trzebiatów 2:1 (1:0)

KP Przecław walczył w Gryficach

Piłkarze KP Przecław w ostatnich pięciu meczach zdobyli tylko punkt. W ostatniej kolejce przegrali ze Spartą Gryfice 1:2, ale tym razem nasi piłkarze zasłużyli na słowa otuchy. Sparta była zdecydowanym faworytem, ale KP mocno się postawło czwartej drużynie w tabeli. W drugiej połowie ekipa z Przecławia zaatakowała, postawiła wszystko na jedną kartę i dążyła do zdobycia wyrównującej bramki. Niestety, w końcówce spotkania nadziała się na kontrę i ostatecznie przegrali 0:2.

O niedosycie mogą natomiast mówić piłkarze Ehrle. Nasz zespół dwukrotnie prowadził w Łożnicy, na dodatek w 62 minucie jeden z rywali otrzymał czerwona kartkę. Grający w osłabieniu rywale zdołali jednak wyrównać.

Orzeł – Ehrle 2:2 (1:1)

Bramki: Listkiewicz 34, Kosior 67 – Kondraciuk 11, Stefanowicz 59

Ehrle: Jurek – Mielnicki (57 Tałanow), Zając (80 Dmowski), Stefanowicz, Mendak, Pachuta, Kujawa, Kondraciuk, Topór, Piasecki, Pauter.

Sparta – KP Przecław 2:0 (1:0)

Bramki: Sieminow 33, Zakrzewski 87

KP Przecław: Krzyszto Zieliński – Szymecki, Zając (80 Lipczyński), Stefański, Pawnuk, Oskroba, Budnicki, Utlik (66 Bocian), Ratajczyk, Woźniak, Raczak (85 Krugliński)

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Polonia – Jantar 4:1, Wybrzeże – Masovia 10:1, Arkonia – OKS 0:1, Mewa – Błękitni 6:0, Fala – Pomorzanin 1:2, Wicher – Dąb 4:3.