gminadobra.info

Ruszyły prace budowlane przy szkołach w Bezrzeczu i Dobrej

Ruszyły długo oczekiwane przez mieszkańców prace budowlane przy rozbudowie szkół w Dobrej i Bezrzeczu. Szkoła w Bezrzeczu budowana w systemie szkieletowym ma być gotowa już w przyszłym roku. Jest to nie lada wyzwanie dla wykonawcy robót. Natomiast w Dobrej na nową szkołę będziemy czekać dwa lata.

Relacja z placów budowy.
W sierpniu rozpoczęły się prace przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, przy ul. Poziomkowej. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” Przemysłówka Sp. z o.o., z siedzibą w Bydgoszczy.

W chwili obecnej wykonawca przystąpił do wygrodzenia i zabezpieczenia placu budowy oraz budowy wjazdu na teren budowy od strony Kompleksu Boisk Sportowych „Orlik 2012” w Dobrej, przy ul. Poziomkowej 7.
Wykonawca wystąpił jednocześnie z wnioskiem do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie prac archeologicznych, po jego uzyskaniu rozpocznie realizację robót budowlanych polegających w pierwszej kolejności na zdjęciu zewnętrznej warstwy humusu.

Natomiast przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, przy ul. Górnej 3, których wykonawcą jest firma EXPERT Sp. z o.o., z siedzibą w Dolicach ogrodzono plac budowy.

bezrzeczeW chwili obecnej wykonawca przystąpił do demontażu istniejącego placu zabaw, wykonywania robót ziemnych polegających na zdjęciu zewnętrznej warstwy humusu, demontażu boiska do piłki ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz przygotowania nowego terenu pod przeniesiony plac zabaw.

 

źródło i foto: UG Dobra

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły