gminadobra.info

Sierż. sztab. Marek Młodawski odznaczony przez Prezydenta

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego. Tak zaszczytne wyróżnienie jakim jest Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie.

W setną rocznicę powołania Policji Państwowej na Placu Piłsudskiego w Warszawie podczas Centralnych obchodów Święta Policji, Prezydent Andrzej Duda wręczał odznaczenia i medale zasłużonym policjantom. Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał między innymi sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie.

W październiku ubiegłego roku policki funkcjonariusz bez chwili zawahania wbiegł do płonącego budynku, aby ratować ludzkie życie. Wewnątrz zadymionego i płonącego domu, funkcjonariusz znalazł na piętrze nieprzytomnego mężczyznę, którego natychmiast wyniósł na zewnątrz. Dzięki jego niezwykłej odwadze udało się uratować najwyższą dla nas wszystkich wartość – życie. Sam funkcjonariusz nie czuje się bohaterem. Powiedział, że zrobił to co do niego należało.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama