gminadobra.info

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus powrócił z Rugii

Blisko 80 miłośników turystyki rowerowej miniony weekend spędziło na Rugii gdzie uczestniczyło w wyprawie rowerowej zorganizowanej przez wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści w trzy dni pokonali około 300 kilometrów delektując się pięknem największej niemieckiej.

Wśród uczestników wydarzenia najwięcej było mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale dołączyli do niej także miłośnicy turystyki rowerowej z Warszawy, Poznania, Radomia czy Gorzowa Wielkopolskiego. Wyspa Rugia cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rowerzystów stąd z roku na rok przybywa mieszkańców naszego regionu, którzy właśnie na rowerach zwiedzają ten niezwykle piękny fragment Meklemburgii – Pomorza Przedniego.

Wyspa ma niezwykła historię i była pod władaniem m.in. polskich władców. W roku 1130 Rugia została opanowana przez Bolesława Krzywoustego. Na przełomie wieków wyspa była m.in. lennem Danii, przez 300 lat była pod władzą książąt pomorskich z dynastii Grtyfitów, przez 200 lat była włączona do Szwecji tworząc Pomorze Szwedzkie, a później została przejęta przez Królestwo Prus i dzisiaj jest częścią Niemiec. Na Rugii znajdowało się także ostanie pogańskie sanktuarium w zachodniej Europie – świątynia Świętowita.

Uczestnicy wyprawy rowerowej zorganizowanej przez Gryfusa odwiedzili m.in. zabytkowe molo w Sellin, zamek Jagdschloss Granitz, kompleks Prora, Park Narodowy Jasmund z klifowymi formacjami skalnymi oraz Königsstuhl, zamek Spyker, przeprawę Moritzdorf oraz uroczy przylądek Arkona. Szczególne wrażenie na rowerzystach zrobiły fragmenty trasy rowerowej prowadzące po klifach.

Tradycją wyjazdów organizowanych przez Szczecińskie Klub Rowerowy Gryfus jest promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego. Miłośnicy turystyki rowerowej uczestniczący w tej wyprawie zapraszali mieszkańców Rugii oraz napotkanych miłośników turystyki rowerowej do odwiedzenia naszego regionu.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus ma nadzieję, że jej działalność będzie inspiracją dla miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina, Pomorza Zachodniego oraz innych regionów Polski do odwiedzania Rugii, które jest niezwykle przyjaznym miejscem dla rowerzystów, a do tego znajduje się bardzo blisko naszego regionu.

Już w najbliższą niedzielę wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizują kolejne wydarzenie rowerowe na które serdecznie zapraszają mieszkańców Szczecina, Gminy Dobra i Pomorza Zachodniego. W dniu 30 czerwca 2019 roku odbędzie się III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy na który wolontariusze zapraszają całe rodziny (szczególnie dzieci). W Mierzynie rowerzyści w bardzo spokojnym tempie pokonają dystans około 15 kilometrów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników masę atrakcji. Szczegóły wydarzenia są dostępne na profilu społecznościowym oraz stronie internetowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama