gminadobra.info

Szczeciński Marsz Niepodległości

W tym roku Szczeciński Marsz Niepodległości idzie pod hasłem „Rodzina siłą narodu”. Marsz rozpocznie się 11 listopada br. o godz. 12:00 na pl. Solidarności. Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Środowisk Patriotycznych.

Wyborem hasła chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że gwarantem pomyślności naszego narodu są silne więzi rodzinne. Jasne wzorce przekazywane przez rodziców są podstawowymi elementami patriotycznego wychowania młodych Polek i Polaków.

Gdy uświadomimy sobie rolę rodziny w życiu naszego Państwa, nie możemy pominąć faktu, iż rodzina podlega rozkładowi. Nasz region jest bardzo wysoko w liczbie tzw. eurosierot, tzn. w liczbie dzieci, których co najmniej jedno z rodziców pracuje za granicą. Podobnie jest z liczbą rozwodów – wg danych GUS-u za zeszły rok zawarto w Polsce 192 tys. związków małżeńskich, a udzielono 63 tys. rozwodów. Niemal co roku liczba rozbitych rodzin powiększa się o właśnie ok. 60 tys. Najgorzej jest w miastach pow. 100 tys. mieszkańców.

Jest to powód do poważnego niepokoju, gdyż skutkiem rozwodu rodziców są poranione dzieci, którym w przyszłości jeszcze trudniej będzie utworzyć szczęśliwe ogniska domowe, a to oznacza jeszcze niższy przyrost naturalny i zwijanie się naszego narodu.

Chcielibyśmy również zauważyć, że ojcowie naszej niepodległości pochodzili z rodzin, które miały różne losy, ale zawsze były w nich żywe historie o minionych powstaniach i o Rzeczypospolitej. To rodziny posyłały ich na kursy języka polskiego, który miał być wytrzebiony na rzecz mowy niemieckiej i rosyjskiej. Dlatego wdzięczni winnyśmy być również rodzinom wskrzesicieli naszej państwowości.

Pragniemy, by uczestnicy marszu wrócili do domów z przeświadczeniem, że będąc dobrymi rodzicami wzmacniają Polskę, że ich rodzicielstwo wydaje bezcenny owoc, który tworzy naszą wspólną przyszłość. Mamy również nadzieję, iż nasze przesłanie będzie okazją do refleksji dla osób decyzyjnych w państwie: czy znaczenie rodziny i małżeństwa nie jest obecnie pomniejszane, czy państwo wystarczająco pomaga rodzicom nie tylko materialnie, ale przede wszystkim również poprzez wsparcie w wychowaniu dziecka? Czy nie oddaje rodziny na pastwę wielkich korporacji, pozwalając na stosowanie przymusu ekonomicznego względem rodziców (nacisk na szybki powrót do pracy kosztem wychowania dziecka)?

Mamy nadzieję, że uda nam się z tym przekazem dotrzeć do szczecinian, a za pośrednictwem Państwa redakcji do reszty Polaków.

Więcej informacji uzyskają Państwo w tygodniu poprzedzającym Narodowy Dzień Niepodległości. Tymczasem pozostawiam swój nr tel. do kontaktu: 512-765-742

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama