gminadobra.info

Szturmowcy

Nowa historia nazistowskich oddziałów SA. „Szturmowcy” Daniela Siemensa to pierwsza kompletna historia wsławionych okrucieństwem Oddziałów Szturmowy

NSDAP. Opierając się na rozległych badaniach i nieznanych wcześniej źródłach, autor opisuje bezwzględną przemoc SA, która walnie przyczyniła się do przejęcia władzy przez Hitlera, krwawą rzeź podczas „nocy długich noży” i późniejszą przemianę oddziałów w ogromną organizację, która działała na terenach okupowanych, wnosząc swój szczególny wkład do Holokaustu. Dla polskiego czytelnika książka Daniela Siemensa przedstawia ogromną wartość również z tego powodu, że w przedstawionej przez niego historii Polska zajmuje – z wielu powodów – zupełnie wyjątkowe miejsce. Autor podkreśla, że mentalność SA została w dużej części ukształtowana przez realia polsko-niemieckiego pogranicza i bezwzględną, pełną okrucieństwa walkę z polskością.

Daniel Siemens – profesor Newcastle University. Wykłada historię Europy. Autor książek poświęconych historii dziewiętnastego i dwudziestego wieku.

ISBN: 978-83-8169-024-9
Tytuł oryginału: Stormtroopers. A New History of Hitler’s Brownshirts
Format: 155mm x 221mm
Liczba stron: 628
Cena detaliczna: 79,99 zł
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Jarosław Skowroński

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.