gminadobra.info

To nie są typowi emeryci

Wszyscy w świetnych humorach dotarli do Buku. Foto: Alina Żarczyńska, Stanisław Ziołecki

Szczecińskie Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” prowadzi wiele kół zainteresowań. Jednym z nich jest zespół piechurów „Tramp”. W każdy wtorek, i to bez względu na pogodę, jej członkowie wyruszają na wycieczki. W miniony wtorek grupa ponad 20 emerytowanych globtroterów wyruszyła z Dobrej do Buku.

„Trampy” maszerowały z Dobrej do Buku

– Cudze chwalicie, a swego nie znacie. To przysłowie idealnie pasuje do naszego województwa. Wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby rozkoszować się pięknem przyrody. Czynnie wypoczywać na łonie natury można już za rogatkami Szczecina – przekonuje Lidia Łosiewicz, od wielu już lat uczestnicząca w wycieczkach organizowanych przez „Trampy’.

W sobotę grupa 40 trampów wróciła z kilkudniowej wycieczki podczas której zwiedzali Toruń i jego okolice. – Wyjazd był intensywny, ale nie na tyle, żebyśmy po powrocie do domów zrezygnowały z naszych co wtorkowych eskapad. Pogoda nie była już tak upalna, 12 kilometrów pokonałyśmy więc w dobrej kondycji – dodaje pani Łosiewicz.

Wszyscy uczestnicy wyprawy świetnie znieśli jej trudy.

DJ
Foto: Alina Żarczyńska, Stanisław Ziołecki.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama