gminadobra.info

„Trampy” zwiedzały okolice Polic

Szczecińskie Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu jesień życia staje się dużo bardziej kolorowa.

Uniwerek dla starszych studentów prowadzi wiele kół zainteresowań. Jednym z nich tworzy zespół piechurów „Tramp”. W każdy wtorek, i to bez względu na pogodę, jej członkowie wyruszają na wycieczki. W ostatni wtorek grupa ponad 20 globtroterów wyruszyła z Polic aż do Bartoszewa.

– Przemierzaliśmy Puszczę Wkrzańską z Głębokiego do Bartoszewa. Mimo iż padało, na zbiórkę przyszło 20 osób, nam żadna pogoda nie jest straszna. Było wesoło i sympatycznie co widać na zdjęciach – mówi ich autorka Alina Żarczyńska.

– Wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby rozkoszować się pięknem przyrody. Czynnie wypoczywać na łonie natury można tuż za rogatkami Szczecina – mówi Lidia Łosiewicz, od wielu już lat uczestnicząca w wycieczkach organizowanych przez „Trampy’.

Trasa wycieczki wiodła z Jeziora Głębokiego do Bartoszewa. A to sporo ponad 10 kilometrów. Wszyscy uczestnicy wyprawy świetnie znieśli jej trudy, choć deszcz mocno utrudniał wędrówkę. – Trasa była podmokła, miejscami musieliśmy omijać głębokie kałuże. Parasole się przydały, ale nikt nie narzekał. Nie w każdy wtorek może przecież świecić słońce – dodała pani Łosiewicz.

W efekcie wszyscy w świetnych humorach dotarli do Bartoszewa.

DJ
Foto: Alina Żarczyńska

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama