gminadobra.info

Trwa budowa terenu rekreacyjnego w Dołujach

Trwają prace budowlane związane z urządzeniem i zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w Dołujach. Na działce przy ulicy Pięknej powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne, miejsce do gry w ping-ponga, siłownia zewnętrzna, dwa place zabaw i małpi gaj.

Projekt terenu opracowała pracownia MD Polska Sp. z o.o. ze Szczecina. W trakcie przygotowywania projektu gmina analizowała wszelkie koncepcje zagospodarowania terenu przedstawione przez projektanta.

Teren rekreacyjny przy ulicy Pięknej w Dołujach to wspólna praca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, Gminy Dobra, biura architektonicznego MD Polska sp. z o.o i przychylnych mieszkańców” – mówi Radna Gminy Dobra Katarzyna Marks.

Na terenie rekreacyjnym znajdować się będzie m.in. boisko wielofunkcyjne z trybuną, miejsce do gry w ping-ponga, zadaszone miejsce do gry w szachy, siłownia zewnętrzna. Dla dzieci w różnym wieku wybudowane zostaną dwa place zabaw oraz małpi gaj. Na terenie obiektu znajdować się będą wiaty rekreacyjne oraz miejsce na ognisko. Teren będzie ogrodzony, zagospodarowany zielenią, ścieżkami, chodnikami. Zabezpieczone będą również miejsca parkingowe oraz powstaną stojaki rowerowe.

W styczniu 2019 r. gmina ogłosiła przetarg na urządzenie i zagospodarowanie terenu, który wygrała firma P.B. GLOBAL Sp. z o.o. Sp.k. ze Szczecina. Na początku czerwca plac budowy został przekazany wykonawcy. Obecnie widać już, gdzie będzie trybuna i boisko wielofunkcyjne. Trwają prace przy budowie ścieżek. Teren jest już ogrodzony.

Koszt inwestycji wyniesie 1,9 mln złotych. Teren rekreacyjny w Dołujach ma być gotowy w maju 2020 roku.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.