gminadobra.info

Trwa przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie

Od 11 lipca trwa przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie na odcinku od ulicy Ślicznej do ulicy Osiedle pod Lipami. To drugi etap inwestycji.

Wartość inwestycji wynosi 9 155 350,67 zł i jest współfinansowana przez Gminę Dobra w wysokości 3 282 000 zł oraz z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 669 249,94 zł. Powiat Policki przekazał na ten cel 2 204 100,73 zł.

Obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, rozebrany jest pierwszy odcinek południowego pasa jezdni. Przypominam, że droga jest zamknięta dla ruchu, a możliwy jest jedynie dojazd do posesji znajdujących się na zamkniętym odcinku drogi – mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Apelujemy do kierowców, aby stosowali się do obowiązującej organizacji ruchu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa osób tam pracujących, jak i dla samych kierowców.

Wykonawcą inwestycji jest firma EUROVIA POLSKA S.A., z którą 28 czerwca br. została zawarta stosowna umowa. Termin realizacji zadania ustalono do 31 grudnia 2019 r.

Inwestorem wiodącym jest Powiat Policki.

Mateusz Frąckowiak
Starostwo Powiatowe

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama