gminadobra.info

Trzecia edycja Kresowych Wakacji

Fundacja Polskich Wartości razem z Grupą Azoty Police – Partnerem Głównym fundacji – organizują wypoczynek dla naszych rodaków z Wileńszczyzny. 40-osobowa grupa z Litwy – 34 dzieci oraz sześciu opiekunów od 27 czerwca mają okazję zwiedzić Polskę i aktywnie spędzić dziesięć dni w naszym kraju. Ruszyła trzecia edycja projektu Kresowe Wakacje.

W tegorocznej edycji udział biorą dzieci z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach, podopieczni Caritas w Ejszyszkach, dzieci z Rudomina oraz Butrymańców. Uczestnicy Kresowych Wakacji będą mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Warszawę oraz miejscowości województwa zachodniopomorskiego. W programie zaplanowane są m.in. wyjazd nad morze do Międzyzdrojów i Świnoujścia, pobyt w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej, spływ kajakowy czy pobyt na szczecińskim kąpielisku „Arkonka”.

To kolejny rok, w którym Fundacja wraz z Grupą Azoty Police realizuje wakacyjny projekt, skierowany do naszych rodaków na Kresach. Policka spółka wspiera także pozostałe projekty, które Fundacja zaplanowała w roku 2019 – w tym m.in. Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach.

Do wakacyjnej akcji po raz drugi włączyli się także Partner – Fundacja PZU oraz Sponsor – Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Patronat honorowy nad projektem objęli Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Kołbaskowo. Kresowe Wakacje wspiera również Burmistrz Miasta Międzyzdroje.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama