gminadobra.info

W tym roku ma ruszyć budowa przedszkola w Mierzynie (wizualizacje)

Urząd Gminy Dobra zamierza w niedługim czasie ogłosić przetarg na budowę przedszkola w Mierzynie. Obiekt zostanie zlokalizowany na działce znajdującej się w obrębie szkoły podstawowej przy ul. Kolorowej. Nowe przedszkole to budynek parterowy z częścią administracyjną i edukacyjną.

Zgodnie z dokumentacja przygotowaną już w roku 2009 przez pracownię master Projekt ze Szczecina przedszkole będzie miało powierzchnię ok. 2700 m2. Prostą nowoczesna bryłę architektoniczną wyróżnia atrium, przewidziane na stworzenie doświadczalnego ogrodu dla dzieci. Po stronie wschodniej znajduje się zbiornik wodny i przylegające do niego odziały dydaktyczne. Część południowa to tereny do zabaw i nasadzenia zieleni. Od strony zachodniej znajduje się wejście i które oddzielają od placu zabaw arkady. Część północna znajdująca się najbliżej wjazdu na teren przedszkola to miejsce na szatnie, poczekalnię i kuchnię w formie Cateringu.

Aktualnie trwa aktualizacja projektu

Architekci Jacek Iżykowski oraz Bogusław Andrzejczyk. Planowane zakończenie budowy to koniec lata 2019 roku. Przetarg na tę inwestycje prawdopodobnie będzie ogłoszony na początku kwietnia.

Tak będzie wygladać nowe Przedszkole w Mierzynie

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły