gminadobra.info

Uczestnicy wyprawy szlakiem Odra – Nysa z Gryfusem dotarli do Szczecina

Uczestnicy wyprawy rowerowej szlakiem Odra – Nysa, zorganizowanej przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, po pokonaniu 530 kilometrów dotarli wczoraj wieczorem do Szczecina. Dzisiaj wyruszyli na ostatni etap ze Szczecina nad Bałtyk. Poza mieszkańcami Pomorza Zachodniego w wyprawie rowerowej biorą udział rowerzyści m.in. ze Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Tucholi, Nakła nad Notecią czy Jedlni.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus od wielu lat we wrześniu organizuje wyprawę rowerową szlakiem Odra Nysa. Rowerzyści tradycyjnie wyruszają z miejscowości Nová Ves nad Nisou w Czechach i podążając najpierw wzdłuż Nysy a następnie wzdłuż Odry docierają po pięciu dniach nad Bałtyk. Łącznie pokonują blisko 700 kilometrów . Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz szczecińskich i zachodniopomorskich rajdów i które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników turystyki rowerowej w całej Polsce.

Rowerzyści odwiedzili m.in. Liberec, Zitau, Görlitz, Zgorzelec, Guben, Gubin, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn. Uczestnicy rajdu delektowali się pięknem uroczych, bogatych w zabytki miejscowości, ale także podziwiali wiele obszarów chronionych o bogatym świecie zwierząt i roślin. Na trasie szczecińscy rowerzyści byli podejmowani przez lokalne kluby rowerowe, m.in. Grupę Rowerową Thc Promil, Gubiński Klub Rowerowy „Bidon” czy grupę Fajni Rowerzyści Gorzów Wielkopolski. Było to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie integrujące miłośników turystyki rowerowej z różnych regionów Polski.

Cykliści podczas swojej wyprawy promowali Szczecin oraz Pomorze Zachodnie i zapraszali napotkanych rowerzystów oraz mieszkańców Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Poza promocją Szczecina, klub stawia sobie za cel propagowanie turystyki rowerowej oraz zachęcanie innych osób do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Członkowie klubu starają się pokazać, że praktycznie każdy z nas przy odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym może brać udział w tego typu wycieczkach rowerowych i w ten sposób zwiedzać Polskę, Europę a nawet świat.

„Na gryfusowy rajd szlakiem Odra – Nysa przybyli miłośnic turystyki z różnych części Polski. Cieszy nas ogromnie, że środowisko rowerowe potrafi stworzyć tak wspaniałą atmosferę i łączyć poznawanie pięknych zakątków Polski i Europy ze spotkaniami integracyjnymi, które stają się inspiracją do kolejnych rajdów i wypraw rowerowych. Miłą niespodzianką były także dla nas spotkania z lokalnymi klubami rowerowymi, które zapowiedziały swój przyjazd na Pomorze Zachodnie na X rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama