gminadobra.info

Ujawniony sprawca podrzucenia śmieci do kontenera

W dniu 25 października do Straży Gminnej wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wyrzucił w m. Bezrzecze do podstawionego kontenera na odpady zielone inne odpady. Fakt ten został zarejestrowany przez zgłaszającego. Na miejscu strażnicy gminni ujawnili odpady agd, remontowe oraz kwalifikujące się jako zużyty sprzęt elektryczny.

Błyskawicznie wszczęte ustalenia doprowadziły do ustalenia sprawcy wykroczenia. Został on ukarany mandatem karnym i zobowiązany do natychmiastowego zabrania śmieci. Odpady takie powinny zostać przekazane do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Kilkanaście minut później strażnicy gminni naocznie stwierdzili fakt wyrzucania odpadów zielonych do tego samego kontenera z przyczepki pojazdu na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że faktycznie był to mieszkaniec Szczecina, który zamiast do Ekoportu w Szczecinie postanowił wyrzucić takie odpady w naszej gminie. Został także ukarany mandatem karnym.

Kontenery na odpady zielone ustawione w poszczególnych punktach gminy przeznaczone są dla mieszkańców naszej gminy, którzy wnoszą opłaty tytułem gospodarowania odpadami. W przypadku zauważenia wyrzucania innych odpadów do takich kontenerów lub wyrzucania odpadów zielonych przez pojazdy firm trudniących się pielęgnacją ogrodów proszę o zgłaszanie takich przypadków do straży gminnej, najlepiej, gdyby udało się zrobić zdjęcia pojazdów, gdyż w takiej sytuacji będzie możliwe ustalenie sprawcy.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama