gminadobra.info

Umowa na ścieżkę podpisana

SONY DSC

Umowę na budowę ścieżki rowerowej pomiędzy Dobrą a Szczecinem, przez Wołczkowo do Głębokiego, podpisano w czwartek, 8 sierpnia w Wołczkowie w miejscu gdzie powstanie rondo, usprawniające ruch w tym miejscu. Umowę podpisała wójt Gminy Dobra, Teresa Dera oraz dyrektor firmy Eurovia Polska oddział Szczecin, Paweł Knap.

– Ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska – tłumaczył Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

Jeśli nie będzie żadnych utrudnień podczas realizacji inwestycji, ścieżka rowerowa wraz z rondem zostanie oddana do użytkowania w sierpniu przyszłego roku. Tak przynajmniej deklaruje wykonawca inwestycji.

– Przez cztery lata odbyło się wiele spotkań, mających na celu spięcie całej inwestycji. – mówiła podczas podpisania umowy, wójt Dera. Ścieżka przechodzi bowiem przez tereny powiatowe jak i gminne. Dodatkowo łączyć się będzie ze ścieżką rowerową, która ma biec od strony Szczecina, której wykonawcą będą władze samorządowe Szczecina

Ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji planowana jest także przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie – powstanie tutaj rondo.

Wartość dofinansowania 6 700 000 zł. Całkowity koszt inwestycji to 15,5 mln złotych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 Oś Priorytetowa 2 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 2.2 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.

Inwestycję będzie realizowała firma Eurovia Polska. Budowa nowej trasy rowerowej powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama